Wpis z mikrobloga

Chyba nikt tutaj nie wrzucał tego całkiem niezłego artykułu, może nawet źródło przeżyjecie.
W skrócie:
Sprawny, drugi egzemplarz Tupolewa podkomisja Macierewicza pocięła i rozgrabiła na części pod pretekstem badań katastrofy. PiS w pigułce. Obecnie stoi w hangarze przygotowanym na sprowadzenie wraku, który nigdy nie przyjedzie, ale sam hangar jest za krótki więc ogon wystaje ( ͡º ͜ʖ͡º)

#smolensk #polska #panstwozdykty
WatchYourBack - Chyba nikt tutaj nie wrzucał tego całkiem niezłego artykułu, może naw...

źródło: comment_1649686521qaYENPuw3uPlpn12NJbC5J.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patryk4: Ja słyszałem tylko o 1 rejsie do Afganu bo LOT się tam nie chciał pchać i o trudnościach ze skompletowaniem załogi. Dla takiego samolotu przez rok czasu to śmiech na sali. Zresztą po tym roku praktycznej bezużyteczności chciano go sprzedać, ale do akcji wkroczył pan Jarosław K. znany polityk i z mecenasem Pszczółkowskim zablokował sprzedaż do postępowania w prokuraturze. Co jest dość dziwne, bo nie robiono z nim dosłownie
  • Odpowiedz
@Saeglopur: już znalazłem też inne w sieci, nie wiedziałem wcześniej. Chociaż to też nie gwarantuje, że zawsze tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co nie zmienia faktu, że jak dla mnie to tam nie ma bramy i jest tylko zadaszenie.
  • Odpowiedz
@Patryk4: ano tak, że LOT musi się liczyć z ULC-em, który musi się liczyć z EASA, która musi się liczyć z ICAO. Standardy muszą być albo wypad. Nie ma standardów, jest wpis na czarną listę przewoźników i zakaz wlatywania do innych krajów, co dla takiego LOT-u oznacza bankructwo i tyle. Także rządowy czy nie, z partyjniakami w zarządzie czy nie, przepisy muszą być przestrzegane i jest to po prostu sprawdzane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sprawny, drugi egzemplarz Tupolewa podkomisja Macierewicza pocięła i rozgrabiła na części


@WatchYourBack: Skoro tak to mogli założyć w nimi zdalne sterowanie i wlecieć w jakiś las i zobaczyć co się stanie. Ale by wyszło że nie trzeba b---y aby urwać skrzydła wiec nigdy tego nie zrobią.
  • Odpowiedz
jak to jest ze rządowy LOT potrafi wszystko zorganizować i zarządzać, a też rządowy pułk od lotnictwa już nie?


@Patryk4: bo piloci LOTu latają regularnie, a orły z 36 wpisywały sobie w papiery operacje których nie było (tzn były, ale warunki były zupełnie inne niż w papierach)

tajemnicą poliszynela jest to, że nie tylko załoga PLF101 ze Smoleńska nie miała aktualnych uprawnień do lotu (co do załogi to jest to
  • Odpowiedz
@Ogau: tak, były strajki, a o zarządzaniu LOT-em jako państwową spółką można by pisać eseje, ale nie ma co porównywać tego do tego co się opierniczało w wojskowej jednostce która obsługiwała lot do smoleńska - czyli latanie bez ważnych uprawnień.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack to pociela i rozgrabila czy jednak stoi w hangarze? To zes ladny skrot napisal xD bardzo logicznie. Trzeba artykul przeczytac. Nastepnym razem pisz posty na trzezwo ;)
  • Odpowiedz
Standardy muszą być albo wypad
@Salir A lot z Zielonej Góry z prezydentem Dudą, w lipcu 2020 r., zaliczasz do tych standardów? Pytam bez złośliwości, jednak wydaje mi się, że nie jest to - przynajmniej w kontekście polskich przewoźników - do końca zgodne z tym, co napisałeś.
  • Odpowiedz
@Patryk4 no nie do konca tylko ogon, ale uszkodzili go tak, ze jedyne co teraz z niego mozna zrobic to zezlomowac, zrobic jakis pomnik albo dac do muzeum. Po przeczytaniu artykulu rozumiem co autor posta mial na mysli ;) smiesznie to brzmi mimo wszystko w skrocie. "Zabili go i uciekl"
  • Odpowiedz