Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jak radzić sobie z czerwoną twarzą? Od urodzenia mam czerwone policzki. W ciągu dnia nie dają się one za bardzo we znaki. Najgorzej jest przy wysokiej temperaturze, po alkoholu i w towarzystwie. Ostatnio na rodzinnej imprezce ktoś rzucił jakimś nieśmiesznym żartem w moją stronę, który rozbawił niestety więszkość uczestników, a moje policzki aż zapłonęły. Serio, stały się tak czerwone, że aż bordowe, to samo z uszami. Schowałem się na chwilę z łazience, żeby oblać je sobie zimną wodą, ale po chwili problem znów wrócił. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Może medytacją udałoby mi się w miarę uregulować takie skoki, bo być może jest to też efekt reakcji na stres.

#zdrowie #wychodzimyzprzegrywu #kiciochpyta #pytanie #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6253e82c2a62265c7546a8be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania mam trądzik różowaty i bardzo podobny problem do Twojego. Twarz robi mi się czerwona po zjedzeniu czegoś ostrego, wypiciu czerwonego wina, większych skokach temperatury (np kiedy zimą wracam do ciepłego domu), itp. Niestety nie da się tego wyleczyć. Minimalizuje więc jak tylko mogę rzeczy, przez które moja twarz robi się czerwona oraz stosuje kosmetyki do cery naczynkowej.
Jeśli u Ciebie to właśnie stres powoduje takie objawy, to medytacja jak najbardziej może
@Luko42 półki sklepowe uginają się od kremów do cery naczynkowej. Nie sprawią one, że Twój problem zniknie, ale na pewno przyniosą chwilowe ukojenie, jak np. skóra jest rozpalona. Dobrze działają kremy z zielonym pigmentem, bo maskują zaczerwienienia. Kremy z filtrem też są podstawą. Na mnie całkiem dobrze działał RedBlocker.
Najlepiej jednak udać się do dermatologa i on powinien dopasować odpowiedni krem do cery.