Wpis z mikrobloga

Kredyciarze kontra niekredyciarze.
Siema mordy, wkur... Mnie to jak ludize teraz obrażają kredyciarzy.

Sam nim jestem, nigdy nikt mi nic nie dał, bo rodzicie nie mieli. Trochę się dorobiłem i sam uzbierałem na wkład własny, a następnie znalazłem mieszkanie z drugiej ręki i ogarnąłem kredyt.

Wziąłem ze zmienną stopą, więc teraz trochę poszedł w górę a jeszcze będzie rósł (przez pandemię miałem o prawie 300 zł niższa ratę niż przed pandemią).

Jak mnie to irytuje jak ludzie nabijają się: trzeba było nie brać kredytów, sami sobie jesteście winni.
Ja nie wiem, czy Ci ludzie którzy tak piszą podostawali od starych mieszkania/domy/działki i pajacują jacy to oni są zaradni w życiu? A może mieszkają wciąż z rodzicami?

Jakie to jest przykre... Nic kuźwa nie miałem, a teraz randomowy człon w necie pisze mi że jestem debilem bo wziąłem kredyt..., Albo że powinienem wynająć. Super deal, wynająć mieszkanie za 2500 w Warszawie a kupić na kredo z taką samą ratą...

Sorry, musiałem się wyżalić, nawet jeśli nikt tego nie przeczyta albo znów się znajdzie jakiś dzban co będzie obrażał...

#kredythipoteczny, #kredyt #hipoteka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jeffreyski: Spoko miras jak kupowałem mieszkanie z żoną 10 lat temu to ludzie na mnie patrzyli krzywo, że taki dług w młodym wieku, że się rozejdziecie i oddasz jej wszystko, że na nic wam już nie starczy hajsu itp.

Mieszkanie jest teraz warte prawie 2 razy tyle. rata w sumie jest w dalszym ciągu mniejsza niż kiedy brałem kredyt. 10 lat mieszkam u siebie i nie muszę się nikogo pytać
  • Odpowiedz
@jeffreyski: wyluzuj mordo. Tak piszą tylko zwykli zawistnicy, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że przez całą tą sytuację i oni dostają w #!$%@?ę. :D

Dlatego skutecznym lekarstwem są heheszki z nich. Chociaż może nie powinniśmy? Kiedyś na pewno kupią za gotówkę te mieszkania z licytacji komorniczej za 40% wartości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier no niby ja to wiem, ale w rodzinie też się tacy potrafią znaleźć i to mnie #!$%@?: nie kupuj mieszkania na kredyt. Będziesz musiał to spłacać. No kuźwa, ale wynajem też trzeba płacić xd ja tylko żałuję, że wcześniej nie ogarnąłem kredytu.
  • Odpowiedz
@jeffreyski: Jestem jednym z wypominaczy, ale nie wypominam wzięcia kredytu tylko głupie wzięcia kredytów i przepalanie pożyczonych pieniędzy.

Jak najbardziej nawet płacąc więcej opłaca się mieć własne cztery kąty.

To co jest problemem to
1. Branie kredytu pod korek i życie
  • Odpowiedz