Wpis z mikrobloga

Mirki, wypełniam sobie PIT-38 pierwszy raz w życiu i chciałbym was prosić o poprawienie mnie jeśli coś źle rozumiem. W 2021 roku, dokładnie 1 grudnia zacząłem swoją przygodę z kryptowalutami i tak co tydzień dokupowałem Bitcoina za euro na giełdzie Coinbase. Przesyłanie pieniędzy na giełdę wyglądało tak: główne konto --> kantor Alior Banku --> konto walutowe w euro --> giełda Coinbase. Wygenerowałem sobie zestawienie transakcji na giełdzie za 2021 i mam łącznie 5 transakcji. Teraz biorę kwotę z kolumny Total, mnożę ją ze średnim kursem sprzedaży euro z tabeli C na stronie NBP, np. z 30 listopada 2021 w przypadku pierwszej transakcji. Dla pozostałych 4 transakcji robię podobnie i kwoty jakie wyjdą sumuję i wpisuję w polu 35 w części E formularza, a w polach 34, 36, 37 i 38 wpisuję 0. Dobrze to wszystko rozumiem? Poza tym wypełniam jeszcze części A, B, O i to wszystko?

#kryptowaluty #coinbase
  • 19
@emjot86: no dlatego pytam czy mogę zanieść go w dwóch egzemplarzach żeby dostać pieczątkę US, jeden zostawić w urzędzie, a drugi mieć dla siebie na przyszłość. Czy składam tylko jeden egzemplarz i dostanę z urzędu jakąś kopię?