Wpis z mikrobloga

Perfumowy laik here.

1. Kupiłem ostatnio odlewkę TF Tobacco Vanille, ale nie podpasowały mi - wydaje mi się, że mają słabe parametry to raz, a dwa że głównie czułem słodycz waniliową, zero tytoniu. Czy jest w takim razie szansa, że spodobają mi się Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, bo zastanawiam się nad blind buyem? Nie wiem w sumie jak powinien pachnąć tyoń w perfumach, ale czuję że to może być to czego szukam.

2. Jaki polecacie zapach na wiosnę/lato? Mam i podoba mi się Terre d’Hermès, ale kupiłbym coś jeszcze. Byłem ostatnio w Douglasie i te zapachy , które są tu często polecane, jak np. Acqua Di Gio nie podobały mi się specjalnie - były takie nijakie. Chciałbym coś charakterystycznego, nie słodkiego, nie mydlanego. Pewną wskazówką dotyczącą moich preferencji może być fakt, że bardzo lubię TF Ombre Leather.

#perfumy
  • 6
  • Odpowiedz
@cowiek_maupa: ad 1. Jak zaczynasz to raczej nie poczujesz dużej różnicy między TV a Al Haramain. Bardzo podobne zapachy.

Nie wiem na jaki tytoń się nastawiasz, ja jak zaczynałem to miałem wyobrażenie salonu wypełnionego dymem z cygar xD (bo gdzieś to kiedyś na bezcłówce wąchałem, btw chyba coś z Armani Prive, jak ktoś kojarzy to prosze o cynk bo dalej szukam). A generalni tytoń w perfumach to zapach świeżych liści
  • Odpowiedz
Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition


@cowiek_maupa: to jest klon TV i jest totalnym ulepem, więc jeśli to ci przeszkadzało w TV to nie tędy droga. Może spróbuj odlewkę mulgera pure havane

Jaki polecacie zapach na wiosnę/lato?


jak już rozważasz tom fordy i nie odstrasza cię cena to spróbuj xerjoff renaissance
  • Odpowiedz
@cowiek_maupa: Suchy tytoń, nie ulepiony słodyczą, znajdziesz w Versace the Dreamer. Najpierw jest ziolowo, potem dopiero poczujesz tytoń z kwiatami polnymi a na koncu tytoń zostanie i wyjdzie fasolka tonka, ale dla tej srodkowej fazy warto go sprobowac, suchy wytrawny tytoń. Ja lubie i srodek i baze zapachu, warto przecierpiec ziolowe otwarcie
  • Odpowiedz
@cowiek_maupa: opcji jest wiele ale jeśli kręcisz się wokół klimatów Ford TV czy Ombre Leather i Armani AdG nie przypadł Ci do gustu to jest duża szansa, że mamy podobne preferencje. Od siebie polecę:
- Martin Margiela Jazz Club Maison
- Parfums de Marly Herod
- Mugler A*Men Pure Havane
- Guerlain Cuir Intense
- Dior Tobacolor
  • Odpowiedz