Wpis z mikrobloga

@AShans: Nie wiemy na 100% jak silne militarnie są Chiny, ale wiemy dwie rzeczy

1.Chińska gospodarka jest 10 razy większa od Rosyjskiej, mają też 10 razy więcej ludzi, oraz (przynajmniej z cywilnego punktu widzenia) są znacznie bardziej zaawansowani technologicznie.

2.Siła Rosyjskiego wojska jest napompowana jak balonik, mają poważne problemy z państwem które pod każdym względem jest zdecydowanie słabsze od nich. Prawdopodobnie większość ich sprzętu wojskowego po prostu nie działa, zwłaszcza
  • Odpowiedz
@AShans: Wydaje mi się że będą - Chiny mają większą gospodarkę od Rosji, korupcja chyba raczej też będzie mniejsza, bardziej zaawansowana technologia, większa populacja niż w Rosji i na pewno czynnik kulturowy będzie istotny (dyscyplina Chińczyków). I przy tym jestem ciekaw czy armia Indii nie będzie porównywalna lub lepsza od rosyjskiej.
  • Odpowiedz
Chiny to obecnie najbardziej chyba pokojowy, obok Kanady, kraj na świecie. Ostatnie 50 lat to praktycznie zero konfliktów, nie licząc kilku przypadków, gdy zostali do tego praktycznie zmuszeni.


@tomtom666: lol, jaki wysryw. Kto konkretnie zmusił ich do najechania Wietnamu w 1979?

https://en.wikipedia.org/wiki/Sino-Vietnamese_War

Jedyny powód dla którego zamiast militarnych podbojów wybrali gospodarcze, to taki, iż dostali w tej wojnie po piździsku aż miło, co kupiło nam kilkadziesiąt lat spokoju przed następną
  • Odpowiedz
Przypominam, zd japonczycy mimo rozwoju technologicznego to ideologiczni psychole. Kamikaze, samobojstwa honorowe i smierc z przepracowania - tez bym sie czul nieswojo majac ich za sasiadow.


@nalej_mi_zupy: Coś mi się tu nie zgadza. Mówisz w czasie teraźniejszym, a wspominasz japońskie zbrodnie sprzed 80 lat.
  • Odpowiedz