Wpis z mikrobloga

  • 534
Otwieram tag #remontujzredem, możecie czarnolistować.

Mam kawalerkę 34m2, ostatni remont widziała 30 lat temu, który polegał na nałożeniu kolejnej warstwy tapety i linoleum na - wtedy - 10-letnią warstwę.

Może być ciekawie. Cel jest taki, żeby najpierw to rozebrać to do betonu, a potem zrobić z tego przytulne, nowoczesne mieszkanko. Wrzucę postępy i koszty, może się przydadzą te informacje w tych głupich czasach.

#legnica
#remontujzwykopem
red7000 - Otwieram tag #remontujzredem, możecie czarnolistować.

Mam kawalerkę 34m2, ...

źródło: comment_1649532629TvQnDcBdooXvW2zult4TJr.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@red7000: przy mały metrażu to jest raczej niski budżet. Szczególnie, że pewnie będziecie chcieli rozwiazania na wymiar żeby miejsca nie marnowac. Meble ostatnio bardzo zdrożały niestety.
Ja nie polecam rozwiązania proponowanego tu przez ludzi z otwartą przestrzenią i drzwiami tylko do kibla. To teraz modne ale w użytkowaniu to pod wieloma względami lipa. Warto sobie jakoś spalnie odgrodzić jakoś choćby miała mieć 5m2
  • Odpowiedz
@red7000: Na zdjęciach dobrze nie widzę, ale ściany wydają się być proste, pytanie czy chcesz w miarę tanio i schludnie, czy na maksa #!$%@?ć w ultra nowoczesnym stylu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia Mirek, będę obserwować, sam przymierzam się do kupna takiego metrażu, coś do remontu, ale stawiałbym na remont po kosztach tak by sam zrobić. Hydraulikę czy elektrykę raczej nie ogarnę po za wymianą gniazdek
  • Odpowiedz
nowoczesne mieszkanko


@red7000: W wielkiej płycie kilku rzeczy nie przeskoczysz. Samej płyty, a konkretnie łączeń – zawsze kiedyś wyjdą pęknięcia, więc albo wykucie istniejącego wypełnienia i kombinacja z materiałami lepiej znoszącymi przemieszczenia płyt, albo G-K. Moim zdaniem podwieszany sufit to dobre wyjście, bo od razu po suficie pociągniesz nową instalację elektryczną i zamontujesz w nim oświetlenie. Jeżeli ściany masz równe, to można przykleić płyty G-K na ścianie z łączeniem płyt
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DJArmani No to normalka w bloku. Kratki zamiast domowej wentylacji, niestety nie odprowadzę na zewnątrz. Podobnie nie mogę np. odwrócić drzwi wejściowych, bo zakazuje regulamin spółdzielni, a na tym mi zależało.

Podwieszany sufit oczywiście, tak jak mówisz, to akurat była pierwsza myśl.

Ściany są niemiłosernie krzywe. Jeszcze nie wiem, co odkryję w kuchni i przedpokoju. Póki co widzę, że ścianka działowa między przedpokojem a pokojem jest tak położona, że prawie straciła
  • Odpowiedz
@red7000: Póki jesteś na samym starcie – rozważ wywalenie ścian działowych i postawienie ich od nowa (może trochę inaczej). Ja teraz żałuję, że zdecydowałem się na tynkowanie działówki w łazience zamiast ją #!$%@?ć i odbudować równo. Skłoniło mnie to też do odłożenia na wieczne nigdy usunięcia działówki między pokojem a przedpokojem – podniosłoby mi to koszty przez zrobienie nowej jednolitej posadzki, z gresu ale byłoby warto.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cel jest taki, żeby najpierw to rozebrać to do betonu, a potem zrobić z tego przytulne, nowoczesne mieszkanko.


@red7000: zbic tynki ze scian i sufitow, zerwac podlogi, polozyc instalacje, siatka elewacyjna i mpk, gladzie, panele, listwy, kafle, armatura, oswietlenie, agd, meble, kilka zbiornikow paliwa na kursy do castoramy.
100-200 tysi w zaleznosci od wyposazenia i wykonczenia, pol roku #!$%@? po pracy i w weekendy, tony gruzu, zszargane nerwy i zdrowie,
  • Odpowiedz