Wpis z mikrobloga

@Rudszy_132: U mnie (E3v2) Klipper to jest na drukarce i na malinie zainstalowany, do sterowania trzeba użyć i tak Octoprinta, choćby dlatego, że ekran nie działa.
@Rudszy_132: A z niego nie korzystałem jeszcze. Na razie klipper + mainsail sprawdza się u mnie bardzo dobrze. Wcześniej używałem marilna + octoprinta i też to się sprawdzało. Z klipperem jest ciut więcej zabawy. Jak lubisz się bawić i masz czas to klipper, jak niekoniecznie to marlin spokojnie wystarczy.
@Rudszy_132: Wiesz, ja długi czas korzystałem rpi + octoprint + marlin. Sprawdzało się to nieźle. Najwygodniejsze dla mnie było to że drukowałem praktycznie z poziomu slicera - klikałem wyślij do octoprinta i szedł druk.
Jak masz czas i chęci to śmiało kompiluj klippera. To bardzo dobre firmware. Ale wg mnie lepiej współgra z mainsailos, ewentualnie fluiddpi niż z octoprintem.
@d_k_: dobra spróbuję z tym octo poszedłbym w reprap ale to firmware na płytki 'duet' a jako że mam skr to nie będę już wymyślał. Pytani jedno, z tym całym klipperem w zanadrzu będę mógł sterować drukarką z przeglądarki, si?