Wpis z mikrobloga

Słuchajcie czy ktoś z was tez ma problem z połączeniem zewnetrznego monitora do Macbooka pro? czy tylko ja mam taki wylew? Raz działa, raz nie działa. Jeżeli działa przez cały wieczór, nawet po resecie, to jak rano próbuje włączyc lapka to nie wykrywa mi zewnetrznego monitora... Niby temat wałkowany wiele razy ale nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.

MacBook Pro m1 2020 + MSI Mag301cr2 połączony po USB C 3.2 gen. 2
#macbook #macos #informatyka #programowanie
  • 20
  • Odpowiedz
@enemyw0w-: Mam Aira z m1 i monitor LG 32 4k po USB-C i chyba nie mam tego problemu, ale może coś inaczej robię. Monitor wyłączam na noc i jak wracam po pracy, to najpierw podłączam i potem odpalam monitor. Zawsze działa.
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: @sm_m potwierdzam, monitor ładuje od razu laptopa. Ogólnie teraz działa i jest ok, 200hz na monitorze i śmiga aż miło. Ale rano pewnie już nie będzie działać. Zobaczymy jak jutro po południu wrócę do domu po całodniowym używaniu mbp poza chatą. Ciekawe czy ten shit zadziała...
  • Odpowiedz
@enemyw0w-: @LazyInitializationException:
Też miałem ten problem, po którymś update MacOS (od jakichś 2 miesięcy), wszystko zaczęło działać poprawnie i monitor za każdym razem jest wykrywany prawidłowo.
Wcześniej też, a to nie wykrywał monitora, albo wykrywał, ale monitor twierdził, że nic do niego nie jest połączone, albo MacBook twierdził, że maksymalna rozdzielczość monitora to FullHD (monitor ma 5120x1440). Podłączałem, odłączałem i tak w kółko, aż za którymś razem załapywało. Próbowałem z
  • Odpowiedz
@tomp3: Potwierdzam, teraz z 5 minut poświęciłem na wtykanie i wyciąganie kabla z komputera i zadziałało.
Płacisz 12k za komputer, 2 za monitor #!$%@? 899 ZA KLAWIATURE i musisz odstawiać takie cyrki, żeby zrobić tak prozaiczną rzecz jak podłączenie external screena. Żart. Ale cóż.

Liczę na to, że z bębna maszyny losującej przypadnie mi jakaś aktualizacja systemu, która naprawi mój problem.
Dzięki za pomoc

@LazyInitializationException fyi
  • Odpowiedz