Wpis z mikrobloga

@slash83 czyli w przypadku jazdy autem, przy spadkach prędkości, będę miał buforowanie, a nie jak w przypadku c+ online, czy youtube spadki jakości, ale odtwarzanie ciągłe?
Jest jakaś możliwość by osiągnąć płynność, bez buforowania, względem gorszej jakości?

@puniek dzięki, iptv pro zdjęty. Ma tam 3 opcje: SW, HW i HW+ - ale w żadnej nie widzę różnicy, jak zmieniam np teraz podczas żużla na Eleven. Do czego to jest? :)
@johnmorra może źle się wyraziłem. Jak jadę autem i oglądam YT to w zależności od prędkości sieci, zmienia się jakość obrazu z FHD na SD, ale w miarę odtwarzanie jest płynne (dźwięk, obraz tylko spada). Mało kiedy jest buforowanie, bo jednak to LTE cały czas jest - raz gorsze, raz lepsze.
Gdy oglądam iptv od Plusx na telefonie, to przy dobrym LTE jest Perfekcyjnie. Przy gorszej prędkości buforuje. A ja chciałbym by
@ktostujestdieselem: To nie jest Netflix czy HBO, które potrafią dynamicznie zmienić Ci bitrate. W IPTV od znanych dostawców jest ono stałe i nie ma takiej opcji o której piszesz. Możesz sobie bufor większy ustawić (opóźnienie) i wtedy w strefie gdzie masz dobry zasięg pobierze więcej treści, która odtworzy gdzie jest nagle jakaś dziura w sygnale. Ale ten bufor to też nie jest nie wiadomo jaki długi, często to 30 sekund.
@ktostujestdieselem: to tak niestety nie ma, możesz sobie jedynie w takim przypadku włączyć transmisje z archiwum ew. dać pauzę na jakis czas wtedy powinno lepiej działać bo odtwarzasz nie na zywo tylko juz z zapisanego na dysk materiału wiec troche ci bedzie nadciagać do przodu. no ale to tylko na kanałach z archiwum.
@johnmorra
@slash83
Już rozumiem. Tego słowa mi brakowalo: "dynamiczny bitrate" :)
Jedynym rozwiązaniem, jakie obecnie widzę, to zastosowanie czegoś na wzór "Man-in-the-middle", gdzie na android boxie (na którym mam cały czas uruchomione tivimate z listą od Plusx) , uruchomię stream lokalny z obrazu tivimate i będę go odbierał na telefonie, po vpnie, jednocześnie zainstaluje jakąś apke do sterowania android boxem zdalnie za Pomoca telefonu. Trochę roboty, heh. Nikt nie wymyślił jeszcze sposobu
@ktostujestdieselem: sa takie rozwiazania ale panie, za 3 euro to nie wydaje mi sie ze ktos bedzie sie bawił takie rzeczy. ;] niektórzy dostawcy maja po prostu kanały z mniejszym bitrate. plusx to chyba akurat nie ma ale teleevidenie ma pare dodatkowych
@ktostujestdieselem: znaczy się napisałem ze jest taka możliwość bo pare razy już widziałem takie streamy ze zmiennym bitrate ale to były pojedyncze kanały dużych firm amerykanski pluto czy inny redbull jeśli dobrze pamietam. jeśli pytasz o iptv z polską telewizją to nie spotkałem się aby ktos takie coś stosował.

Jesli ci bardzo zależy to samemu mogłbyś sobie transkodować do niższego bitrate no ale to trzeba by było pomyśleć nad jakimś skryptem,