Wpis z mikrobloga

Miurki, jestem właścicielem sztrucla widocznego na zdjęciu. Służy mi głownie jako daily commuter, którego nie szkoda przypiąć do płotu czy innej barierki. Natomiast czasem niesamowicie mnie drażni i mam ochotę zrobić mu metamorfozę i zastanawiam się pomiędzy:
1) Wrzucić sorę w konfiguracji 1x9s i jakieś lżejsze alu koła
2) Zrobić mieszczucha na jakimś nexusie-7
Jest sens przy takiej geometrii? Ktoś się podjął z was? Moja rama nie ma haka na przerzutkę. Inspiracją są takie retro projekty jak w komentarzu.

#rower
xbednar - Miurki, jestem właścicielem sztrucla widocznego na zdjęciu. Służy mi głowni...

źródło: comment_1649422016kO7LunxvbBraqP1V7WoYYx.jpg

Pobierz
  • 46
@xbednar: chcę sobie zrobić takiego commutera, ja celuję w 1x, a z tyłu zależy co się trafi na OLX. Tylko ja po prostą kierę.
Niestety odrobinę się spóźniłem po fajną bazę i czekam aż się coś nowego pojawi.
@xbednar: ten z komentarza to piękny jest, myślałem, że to Twój i miałem powiedzieć aby nie tykać bo śliczny.

Co do Twojego.
I tak nie wrzucisz szerszej opony, bo się nie zmieści raczej. Więc mieszczuch na oponie nie wiem nawet czy wejdzie 28mm to raczej średnio fajne będzie.

Ja miałem ciut nowszego, klamka mi przestała działać poprawnie, wkurzyłem się i wyminąłem cały napęd na sorę r3000 - jestem mega zadowolony. Prowadzenie
@xbednar: to bym zainteresował sie tematem piasty planetarnej ale nexus 8 (wiekszy zakres przełożen) - do dostania za okolo 500 zl nówkę z allegro. Poza tym najwiekszy problem to ogarnięcie dedykowanej klamkomanetki pod taki napęd. Technologia piast wielobiegowych to na prawdę super sprawa w zakresie commutingu pod kątem obsługi - masz tylko dwie zebatki oraz łańcuch do czyszczenia i smarowania a nie jakieś kasety.
@jagodowy_krol:

ten z komentarza to piękny jest

wiem :'( ale to jeszcze nie moment na taki egzemplarza
Co do opony to jest aktualnie 28mm i odrobina miejsca została wiec pewnie 30/32 to maks. Celuje dokładnie w coś takiego, chętnie zobaczę twój egzemplarz jak masz jakieś zdjęcie :)
@xbednar:

to jest lipa - stalowe obręcz jak pewnie już wiesz są kompletnie nic nie warte (w sensie ze rower nie hamuje) .
Geo jest paskudne (ostęp miedzy rurą podsiodłową a kołem gigantyczny).
Cały sprzęt - korby, mostek to stal.

oczywiście jako commuter sie nadaje ale nie jest to sprzęt wart jakiś większych inwestycji bo bazą na coś fajnego nie jest i nie bedzie.
@bibsz: Dzięki, doceniam konstruktywną krytykę :) Tez się właśnie obawiam ze gra niewarta świeczki i będzie wyglądał kiepsko, jedynie co mnie zachęcało to ze ewentualnie mógłbym potem użyć niektórych elementów w jakimś innym projekcie
@xbednar: ja by poradził tak - kupić jedną prawą kalmkomantkę na 8s+wolnobieg 8s+przerzukę+adapter aby dało sie ja zamocować.
Tak aby dało sie jakoś w miarę po ludzku z tego korzystać.
bedziesz miał 1x8 - szału nie ma ale do jeżdżenia po dolnym tarasie trójmiasta wystarczy.
@xbednar:

Jako daily commuter:
- Tanie alu koła pod kasetę 7/8
- Kaseta 7: 11-28.
- Z korby wywalić duży blat i w jego miejsce dać mały, on ma pewnie 39-41 i z kasetą 11-28 jest git na miasto.
- Na kierę manetka SL-A050, ta przy mostku.
@xbednar: Jeśli ganiasz głównie po mieście i do tego płaskim, polecam zwykłą trzybiegową piastę planetarną - przy odpowiednim dobraniu korby i zębatki w zupełności wystarczy a do tego jest praktycznie bezobsługowa i można obudować łańcuch, przez co się nie brudzi. Zrobiłem w zeszłym roku takie coś w oparciu o starą kolarkę, koszt z zakupem gratów poniżej tysiaka wyszedł i jestem mega zadowolony. Lekki nie jest, ale na płaskim terenie nie robi
knoor - @xbednar: Jeśli ganiasz głównie po mieście i do tego płaskim, polecam zwykłą ...

źródło: comment_1649516561mgmUgZM2KemUeF8mAZ94DB.jpg

Pobierz