Wpis z mikrobloga

Hello,
Zamówiłem IMACA 24 do pracy zdalnej w domu. Po prezentacji Studio Display od Apple zmieniłem zdanie.
Stwierdziłem, że monitor będzie bardziej uniwersalny i przyszłościowy ( zakup na długie długie lata). Z powodu rezygnacji z Imaca mojej narzeczonej zrobiło się przykro, starała się tego nie okazywać jednak widziałem, że cieszyła się na ten zakup. Sama obecnie nie ma żadnego komputera ( poza starym laptopem 11" laptopem na Windowsie, którego dostała w pracy).
Pomyślałem, że może nie warto aż tak patrzeć na pieniądze, które w dzisiejszych czasach mają coraz mniejszą wartość i fajnie byłoby zrobić jej prezent. Kiedy ja byłbym w pracy ona mogłaby korzystać z Imaca na swojej pracy zdalnej. Mam jednak kilka pytań do ekspertów w temacie Imaca.
1) Istnieje możliwość wykorzystywanie Imaca jako monitor do pracy zdalnej na laptopie z Windowsem?
2) Wasza zdaniem zakup monitora to lepszy pomysł mając Macbooka Pro 14 ? Czy te 3 cale w rozmiarze dadzą mi duży benefit w postaci większej przestrzeni roboczej ? Dodam tylko, że nie pracuje z grafiką ani kodem.
Moja praca głównie opiera się na pracy z plikami/world/excel + safari i chrome.
Obecnie w pracy wykorzystuję ekran 24 cali Lenovo.
Dzięki !

#imac
#apple
  • 4
@Gozo3d: 27 cali to takie minimum do otwierania dwóch okien obok siebie wygodnie. Przyzwyczaisz się i stwierdzisz, że 32 cale byłoby idealne w monitorze z wąskimi ramkami.
@Gozo3d: Nie powiedziałbym że tan Studio display od Apple to jakiś dobry przyszłościowy zakup na lata. Przecież to tylko zwykły IPS 60 hz. Świat idze w kierunku mini led/oled z wyższym odświeżaniem. Ten ekran który masz w Macbooku Pro 14 jest o niebo lepszy (mini led 120hz).
@malywodzu99: Masz rację, ekran w MacBooku jest genialny i Apple prędko nie zamieści tego w 27" ekranie- a nawet jeśli to cena urządzenia zabije. Wyczytałem właśnie, że tego nowego monitora 27" nawet nie można podłączyć pod konsole co jest totalnie spie*******.
@Gozo3d: 27 cali przy 5k jest super i 3 okna obok siebie można bez problemu używać.

Osobiście wolę 1 laptop niż dwa komputery. Odpadają problemy z synchronizacją danych pomiędzy nimi i zawsze wszystko mam w jednym miejscu, można odłączyć monitor i zmienić miejsce pracy.

Jak chcesz zostawić iMaca narzeczonej to może przejrzyj używane na allegro? Sporo można zaoszczędzić.