Wpis z mikrobloga

@dobrowolskii: coś tam o pracy w kilku korpo wiem i nie ma tak kolorowo jak piszesz. Zwłaszcza, że OP mówi o osobie, która: "trochę ogarnia kąkuter, potrafi w miarę składnie napisać maila, umie posługiwać się zszywaczem".
Serio, teraz nawet na juniora trzeba coś ogarniać, a nie "jakoś to będzie". No i angielski oczywiście obowiązkowy
@cielo: szukalem pare lat temu i nie bylo to jakims problemem, obecnie tez szukam z paroma latami doswiadczenia i jest juz to wielokrotnosc 4k. pierwsz przyklad z brzegu - aml, wystarcza jakiekolwiek studia i tylko tyle
szukalem pare lat temu i nie bylo to jakims problemem, obecnie tez szukam z paroma latami doswiadczenia i jest juz to wielokrotnosc 4k. pierwsz przyklad z brzegu - aml, wystarcza jakiekolwiek studia i tylko tyle


@flumpy_bread: Czyli korpo ot tak płacą ponad 6 brutto zupełnie niedoświadczonym, mimo że wcale nie muszą, bo to stawka niewiele niższa niż średnia (ŚREDNIA DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH) w Warszawie? Ciekawe rzeczy opowiadasz.
Co to za wielokrotność,
@cielo: napisalem, 4k na reke nawet pare lat temu na juniorskie stanowisko bez doswiadczenia - pwc, deloitte
@instalacja: > Czyli korpo ot tak płacą ponad 6 brutto zupełnie niedoświadczonym, mimo że wcale nie muszą, bo to stawka niewiele niższa niż średnia (ŚREDNIA DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH) w Warszawie? Ciekawe rzeczy opowiadasz.

@instalacja: tak xD w Gdansku pwc placi 3,6k na start dla kazdego na juniorze, w Warszawie kilka stow wiecej
@flumpy_bread: I wystarczą same studia z turystyki przejechane na trójach bez sekundy w pracy? To po co ludzie pracują gdziekolwiek indziej? Po co siedzieć w takim banku czy być inżynierem w jakiejś firmie?

ale my nie mowimy o uslugach czy handlu tylko o korpo


@flumpy_bread: Ciekawe, myślałem że korpo to sektor usług. No bo czego innego, produkcji? rolnictwa?

to slabo wiesz, 8-10 tysiecy po 4 latach nie jest niespotykane


@
I wystarczą same studia z turystyki przejechane na trójach bez sekundy w pracy?


@instalacja: i angielski, tak.

To po co ludzie pracują gdziekolwiek indziej?


@instalacja: nie wiem, spytaj ich.

Po co siedzieć w takim banku czy być inżynierem w jakiejś firmie?


@instalacja: przeciez w banku placa podobnie tylko wymagaja kierunkowego wyksztalcenia xD, a inzynier to nie wiem, zapewne spora czesc z nich lubi to co robi.

Ciekawe, myślałem że
@flumpy_bread: I ile dziesiątek tysięcy ludzi zatrudnia w Polsce JP i GS, żeby móc o nich mówić jako osiągalnej alternatywie zarobkowej dla świeżo upieczonego absolwenta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spoko, nie jesteś pierwszym, który twierdzi, że korpo robią łapanki na ulicach (przecież te rozmowy kwalifikacyjne to tak dla jaj są robione) i siłą wciskają ludziom pieniądze do kieszeni, a ci się bronią jak mogą, bo wolą #!$%@?ć