Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Doszedłem do wniosku że jednak potrzebuję większej filtracji. Mini który do tej pory był sercem jeśli chodzi o ten zbiornik popracuje jeszcze tydzień lub dwa i pójdzie w odstawkę. Powoli wszystko się klaruje, glonu jakby mniej więc wydaje mi się że zmierza to w dobrym kierunku. Martwi mnie trochę stan tych krewetek. Shadow Mosury nabierały pigmentu a po +- dwóch tygodniach ich niebieski zaczął się zmieniać na biały ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wyglądają teraz bardziej jak Crystal Black'i. Dwie Pandy które miałem były bardzo ładne, czarno-niebieskie teraz są czarno-białe. Wiadomo czym może być spowodowany taki stan rzeczy? Zła dieta, stres? W komentarzu wrzucę zdjęcie jak wyglądały gdy je kupiłem, jak wyglądają teraz i całokształt mojego krewetkowego świata. #krewetki #akwarystyka #krewetkarkium
Tag do obserwowania/czarnolistowania --> #niemcowekrewetki
źródło: comment_1649353828MPo4b0v87xFobsu7hZpTXJ.jpg
  • 7
@XNiemcu: tak, ja miałem w 49 litrach seachema 55 I był super (dwie zalety: sam się zalewa i nie ma ani jednej uszczelki) ale gnój porywał krewetki mimo gąbki na zasysie i skimmerze. Pewnie gdzieś była szczelina.
@ayyy_lmao Gąbki oczywiście wrzuciłem, moje krewetki wydają się i tak na tyle duże że ciężko byłoby im dać się złapać w te szczeliny. Mimo wszystko wydaje mi się że jeśli chodzi o skimmer to w sumie tak jakby do tej pory nie działał jak należy. Wszystko co było na tafli wody i tak sobie pływa, nie wygląda żeby chciało być wciągnięte. Być może przesadziłem z tymi gąbkami i łatwiej jest mu pchnąć