Wpis z mikrobloga

* Śpicie już? Nie..? To poczytajcie...

Tak sobie myślę, że można by zrobić jakieś małe wiki wypokowego tagu #programowanie bo niektóre pytania i błędy powtarzają się szokująca często. Jakieś FAQ, w którym dwa pierwsze punkty powinny być 'jeśli oczekujesz pomocy ale nei zadasz pytania w pierwszym wpisie Twoje szanse maleją o 87%' oraz ##!$%@?.

Do tego lista polecanych książek i zasobów dotyczących różnych języków programowania w tym #php, ewentualnie #html5 i #css :)

Ewentualnie lista loginów wykopowych - kogo ewentualnie można wołać w razie problemu z takim czy innym językiem.

Ja wiem że tego typu zasobów w sieci jest od morza i ciut ciut, ale #zielonekonto,i #rozowepaski, ci któzy dopiero wstępują na droge zepsucia kodowaniem a także ci, którzy z racji zaćmienia, alkoholu czy ogólnej degrengolady utknęli z jakimś zagadnieniem - wszyscy ci bardzo często szukają pomocy na #tylkomirko.

I jeszcze jedno - wiele ciekawych linków i solucji ginie bezpowrotnie w czarno bordowo pomarańczowych odmętach mirkobloga. Można by je tam wąłśnie utrwalać.

W jakiej formie to wszystko? Nie jestem pewien - wiki? Może jako część wykopedii? Może już gdzieś jest coś takiego?

Nie wiem czy wogóle warto, dlatego pytam co inne mirkosławy o tym myślą.

_________________________

*) http://www.wykop.pl/link/1761130/bajka-parapsychologiczna/
  • 16
  • Odpowiedz
@msq: Moim zdaniem powinniśmy zrezygnować w ogóle z tagu programowanie i używać tagów konkretnych, takich jak webdev, java, sql, algorytmy (ew. algorytmika) i tak dalej. Mnie na przykład interesuje tylko programowanie na desktopie, a najlepiej pod Linuksem, więc i tak nie czytam żadnych webdev i windows problemów. Problem w tym, że taki są tak mieszane, że jak dałbym je na czarną listę to by mnie mijały różne fajne porównania itp.
  • Odpowiedz
@msq: wszędzie gdzie można zadać pytanie "Jak zacząć programowanie?" są FAQ z pytaniem "Jak zacząć programowanie?" i wszędzie tam ludzie zadają to pytanie :P
  • Odpowiedz
@KotoFan: Ok, ale bedzie o tyle latwiej ze podasz linka do dobrej odpowiedzi. Wielu ludziom nei chce sie juz pisac po raz kolejny tego samego. Majac to w miejscu ktore latwo podlinkowac - bedzie prosciej :)

Tak mi sie wydaje.
  • Odpowiedz