Wpis z mikrobloga

Mam takie dziwne pytanie dot. pulpitu zdalnego i generalnie plików .rdp. Otóż raz sobie odpiąłem pasek połączenia w trybie pełnoekranowym tj. odpiąłem tą "pinezkę" i teraz domyślnie jak uruchamiam jakikolwiek pulpit zdalny to zawsze mam ten pasek odpięty i musze ponownie klikać pinezkę. Da się coś z tym zrobić aby domyślnie ponownie pasek był przypięty? Jest to trochę frustrujące, a informacji w necie to za bardzo o tym nie ma albo nie umiem szukać.
#windows #kiciochpyta #informatyka #windows10
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaoen9: a spróbuj ustawić jak chcesz i się wylogować poprawnie. czyli nie krzyżykiem tylko przez 'wyloguj' a jak nie, to gdzieś w dokumentach tworzy się plik rdp. wywal go.
@czeba: tak dokładnie tak - belka ucieka i to nie zależnie od pliku *.rdp a mam ich kilka na komputerze i to jest pewnie jakaś globalna opcja może trzeba ją zmienić w rejestrze albo coś nie wiem. Wiem, że jeżeli ktoś nie ukryje tej belki to mu domyślnie ona nie ucieka a ja sobie raz tak zrobiłem no i windows się obraził.
@czeba: Tak dokładnie tak mam zapisane kilka serwerów z którymi się łącze i mam ikony na pulpicie i w ten sposób łącze się z poszczególnymi pulpitami zdalnymi gdybym miał wszystko codziennie wpisywać z notatnika to bym oszalał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaoen9: internety jeszcze mówią o modyfikacji rejestru. ale sprawdzałem to u siebie i nie działa. A masz wszystkie aktualizacje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaoen9: no patrz, sprawdzałem u siebie wyrywkowo i nie działało (Za to u mnie działa ostatnia konfiguracja) ale jak naprawione to miodzio