Wpis z mikrobloga

Macbook czy nie macbook, o to jest pytanie. I który, jeśli już.

Mam iPhone, mam Apple Watcha. Macbook fajnie by się wpasowywał w budowanie jabłkowego ekosystemu, ale zastanawiam się czy jest sens.

Zalety:
- ekosystem Apple, super integracja między telefonem, macbookiem i zegarkiem
- trackpad. O ile nie lubię korzystać z laptopów bez myszki, to applowy trackpad powoduje że myszki mi nie trzeba

Wady:
- ekosystem ekosystemem, ale z prywatnego sprzętu korzystam ostatnio rzadko, a nawet bardzo rzadko, raz na kilka dni. 95% czasu spędzam przed firmowym kompem z windowsem.
- rzadko, ale zdarza mi się pograć w gry. W przypadku kupowania macbooka musiałbym się albo zaopatrzyć w nową maszynę do grania (bo obecny laptop już nie wyrabia), albo kupić konsolę. Dodatkowy wydatek.

A jeśli już brać, to który?
Skłaniam się ku Macbookowi Pro 13, z podstawowym M1.
wydaje mi się, że jego zasoby starczą mi na najbliższe kilka lat korzystania, a różnica między nim, a podstawowym MBP14 z M1Pro to już ponad 2.5k - sporo, szczególnie że wydaje mi się że mocy nie wykorzystam. Bo prywatnego kompa używam typowo do internetu i tego typu pierdół, ale zdarza mi się też trochę kodzić własne projekty poza pracą od czasu do czasu.

Co myślicie? Iść w Macbooka?

#macbook #apple #laptopy #laptop #komputery #pytanie
  • 6
@zmarnowany_czas: Kurde mam taki sam zestaw, iphone, watch i macbook oraz 95% przed firmowym z windowsem. Gdyby to nie był macbook gdzie nie mam tej integracji z całą resztą to bym go nie włączał wcale. A tak zamiast siedzieć na telefonie czasem jest mi łatwiej otworzyć maca :) M1 podstawowa wystarcza w 120%