Wpis z mikrobloga

Cześć, mam taki dziwny problem z lagami po przejściu na #swiatlowod od #orange ale od początku. Parę dni temu zainstalowano u mnie Funboxa 6 z internetem 600/100 (przejście z 16mb/0.8 :') ). Na poprzednim internecie jak grałem w #fut w #fifa22 miałem ping w granicach 56-60 i grało mi się "dobrze" bez odczuwalnych lagów. Po przejściu na światełko (speed test pokazuje 7-9 pingu, od 140 do 230mb na download, 90-100 upload - korzystam z wifi niestety) ping w fifie wynosi 36 - nie ukrywam, liczyłem na mniejszy, natomiast FUT stał się dla mnie niegrywalny. Co chwilę jest "ścinka" albo typowe dla fify chwilowe przyśpieszenie po lagu. Czytałem w paru miejscach, że ludzie tez się na to skarżą i nie jestem odosobniony w tym temacie, niestety nigdzie nie było żadnego rozwiązania oprócz "tak już jest w orange" lub "zmień dostawce". Czy ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał i jest w stanie mi coś podpowiedzieć?

Specyfikacja:
- funbox 6 - działa na 802.11AC, łączę się na paśmie 5ghz (extender, który mam po drodze nie obsługuje AX, wifi 6 niestety musiałem wyłączyć).
- extender: TP-Link RE305 LAN (802.11a/b/g/n/ac 1200Mb)
- karta sieciowa: ASUS PCE-AX3000 (3000Mb/s a/b/g/n/ax) BT 5.0/WiFi PCE-AX3000 DualBand AX + Bluetooth

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #swiatlowody
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DivooN: coś słyszałem kiedys że orange ma jakiś slaby routing wykupiony i ruch netowy idzie na około nie przez jakiś węzeł w Niemczech