Wpis z mikrobloga

Mentalność Rosjan jest niebywała.. Od ponad dwóch tygodni czytam rosyjski wykop, pikabu, i popularne fora internetowe.

Wojny nie ma, jest OPERACJA. A tak ogólnie to konflikty tego typu są NORMALNE. Cały czas na świecie dzieją się podobne rzeczy i jakoś nikt o tym nie mówi.

Jakakolwiek "prawda" jest od razu przez Rosjan wyśmiewana.
Jednak najlepsze jest to:

Czechy powiedziały, że mogą naprawiać Ukraiński sprzęt - "Zaraz przetestujemy na nich rosyjski".
"Chyba zapomnieli kiedy za cara jakiegoś tam Rosja im pomogła, trzeba ich odwiedzić i przypomnieć"."Ten kraj jest tak mały, że nikt nie zauważy zniknięcia na mapie".

Portugalia wysyła sprzęt - "Rosja chętnie poszerzy swoje granice po Lizbonę".
"Chyba chcą kolejnej rewolucji". ""Portugalczycy Ci leniwi głupcy niech się nie mieszają".

Polska wyraża chęć na broń jądrową - "Głupie pszeki nic ich historia nie uczy". "Niech się liczą, że będą celem". "Polska bardzo chce następnych rozbiorów"

I to nie jakieś komentarze randomów, tylko wpisy plusowane po kilkaset i kilka tysięcy.

Rozumiecie to, że za każdym gdy pojawiają się podobne wątki, to jakieś 80% komentarzy i odpowiedzi to taki ściek jak wyżej.

Ja tego pojąć nie mogę jaką mentalność mają Ci ludzie. Od razu chcą atakować i są przekonani, że Rosja wszystkich dojedzie i wszystko może, bo taka potężna.
Żadnych negocjacji, dyplomacji - od razy najazdy i odnoszenie się do historii gdzie akurat Rosja wypada pozytywnie a owy kraj sobie nie radzi.

Czy oni nie widzą że żyją biednie, zamiast lepiej to co roku jest gorzej, ponad połowę obywateli nie stać na podstawowe przedmioty życia codziennego.
Nie wspominając ile ludzi żyje bez bieżącej wody, gazu, prądu czy nawet głupiej drogi utwardzonej.

Czytając te wpisy Rosja wyidealizowana jest na NAD kraj. Ukraińcy to faszyści i złodzieje (serio).
Rosja potężna, bogata, silna. Może mnie nie stać na nic, ale wszystko przed nami, bo Rosja to...

Posrana sprawa.. ( _)

#rosja #ukraina #polska #wojna #polityka #takaprawda #gownowpis #czechy #patologia
  • 15
  • Odpowiedz
@rzezbiarka: ciekawe co będą mówić, jak wojna przeniesie się na ich terytorium, bo jest duże prawdopodobieństwo, że taki Rostów nad Donem zostanie zbombardowany, w końcu to siedziba Południowego Okręgu Wojskowego i wiele fabryk ruskiego gówna
  • Odpowiedz
@rzezbiarka: Też przechodziłem ten "szok" jak zacząłem czytać ich komentarze, ale już się przyzwyczaiłem do ich głupoty. Śmiać mi się chce jak widzę komentarze niektórych wykopków, którzy próbują ich usprawiedliwiać ("trolle", "mały procent") albo mówią to słynne zdanie: "Naród dobry tylko władze mają złą". Otóż, kur*a nie - oni w ogromnej większości nami gardzą i nas nienawidzą. Zresztą nienawidzą każdego, stąd od razu plucie jadem nawet na kraje które są
  • Odpowiedz
@dosprzet: Te normalne wpisy często spadają z rowerka. Polecam kliknąć "świerze", a następnie ustawić żeby w filtrach pokazywało od -100. Ogólnie najlepiej w nocy przeglądać bo najwięcej normalnych wpisów jest.
  • Odpowiedz
@rzezbiarka: Najlepsze jest to że niby świetnie znają historię i każdemu narodowi wypomną winy i porażki sprzed 100, 200 czy nawet 1000 lat, ale sami z własnej kompletnie nie wyciągają wniosków i czy 150 czy 100 czy 30 lat temu ciągle popełniają te same błędy i dostają w rezultacie oklep.

Słynny bunt na pancerniku Potiomkin wybuchł gdy załoga odmówiła zjedzenia zupy na zepsutym mięsie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Cały czas na świecie dzieją się podobne rzeczy i jakoś nikt o tym nie mówi.


@rzezbiarka: w tym trochę prawdy niestety jest. Wojny na świecie są cały czas i też często powody są bardzo naciągane, wręcz z dupy jak tutaj.
  • Odpowiedz
Wojny nie ma, jest OPERACJA. A tak ogólnie to konflikty tego typu są NORMALNE. Cały czas na świecie dzieją się podobne rzeczy i jakoś nikt o tym nie mówi.


@rzezbiarka: No cóz, na wykopie przed wojną tez było narzucanie konkretnej narracji i światopoglądu. Nie ma niezaleznych portali i mediów ;)
  • Odpowiedz
@rzezbiarka: Rosja nie liczy się z gospodarką. To jest mentalność karka, którego wszyscy mają się bać. Ot co.
@Oxo_Rq: Możesz napisać coś więcej?
@ririsu12 Potwierdzam.
Ale dlaczego uważasz że mają ,,#!$%@?"? To jest mentalność chatakterystyczna dla konserwatystów. Nie tak dawno przecież na Zachodzie było dokładnie to samo.
@Adax_DD Ja tam nie widzę powodów do beki. Oni na serio tak myślą. Zresztą na Wykopie jest podobnie pod
  • Odpowiedz