Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanko do Mirasów którzy są lub planują pójście na WAT wojskowy, jakie progi na cyber?? bo zastanawiam się czy mój brak wiedzy na mature z infy będzie problemem
#wat #wojsko #studia
  • 14
  • Odpowiedz
@zylek: w ogóle po uj Ci matura z informatyki? wezmą to pod uwagę, ale fizyka lepiej. Co do dostania, to zazwyczaj na informatyce na wydziale cybernetyki jest jedna, może dwie grupy wojskowe. na wojskowe studia trudniejszy jest wynik testu sprawnościowego niż matury ( ͡º ͜ʖ͡º)

tylko się 20x zastanów czy chcesz iść na wojskowe studia. Potem musisz odpowiednio dużo lat odsłużyć w armii. jak studiowałem mowa
  • Odpowiedz
  • 0
@eloar: akurat test sprawnościowy to żaden problem dla mnie, zaliczę wszystko na maxa wiec o to się nie martwię tylko o wyniki matur, a do wojska to jestem już przekonany, brak funduszy na normalna polibude :/
  • Odpowiedz
@zylek: nie chodziło o to, czy zaliczysz na max test sprawnościowy, tylko o porównanie istotności wyniku matury z wynikiem testu sprawnościowego dla rekrutacji.

Spoko, "logika i teoria mnogości" jest na pierwszych miesiącach pierwszego semestru. Z kwestią wojska to się jeszcze zastanów, bo to nie tylko na studia, ale teoretycznie na całe dorosła życie ścieżkę obierasz, która diametralnie Twoje życie zmieni. Zechcą Cię gdzieś przelokować, to przelokują. Koledzy po cywilnych będą zarabiać
  • Odpowiedz
  • 0
@eloar: aż takie słabe zarobki po wojskowych? czytałem gdzieś artykuł ze absolwenci watu to 2 miejsce w najlepiej opłacanych absolwentach zaraz po pw, a na pw nie mam szans niestety
  • Odpowiedz
@zylek: absolwenci WATu spokojnie zarabiają dużo, ale to dotyczy absolwentów studiów cywilnych. Po studiach wojskowych pracujesz dla armii i to armia dyktuje ile zarabiasz. Oczywiście jeśli będziesz dobry, możesz zadziałać jak wielu wojskowych pracowników naukowych WAT. Czyli idziesz na doktorat, jesteś skoszarowany na WAT i nigdzie Cię nie przenoszą i do Twojego żołdu dochodzi jeszcze stypendium i wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji. Potem pracujesz jako wykładowca i pracownik naukowy. Dalej jesteś
  • Odpowiedz
@stefanbomba: owszem do Wojska nie idzie się dla pieniędzy, ale świętych nie ma i wśród studentów wojskowych na WAT nie znajdziesz raczej takiego, który nie ceni przywilejów wynikających ze służby. Jak to stwierdzali zwykle, 15 lat i emerytura, a potem można robić co się chce. No i jak jesteś dobry, chcesz rozwijać się i pracować naukowo, to nie musisz się zastanawiać jak to pogodzić z karierą. to tak jakby Cię rodzice
  • Odpowiedz
@stefanbomba: też tak jakoś pamiętam. najgorsze, że zdaje się obejmuje to wielu ludzi, którzy zaczynali swoją służbę jeszcze z obietnicą 15lat, a potem zostali pojechani bez mydła. Warto i o tym pamiętać. Od żołnierza oczekuje się sporo poświęcenia, a jego perspektywy można przekreślić jednym zapisem. W cywilu możesz w dowolnej chwili stwierdzić, że nie chcesz już pracować i będziesz teraz leżał brzuchem do góry. Czy Cię na to stać czy nie,
  • Odpowiedz