Wpis z mikrobloga

@kermirz:

Myslalem o #vikingmobile


Nie viking mobile tylko Mobile Vikings #mobilevikings

Glownie chodzi o lepszy zasieg w moim regionie.


Ciężko żeby losowe wykopki wiedziały lepiej od ciebie jaki jest zasięg w twoim regionie (nawet nie napisałeś jaki to region). Mobile Vikings działa na nadajnikach Play, czyli będą mieć u ciebie taki sam zasięg jak Play. Ale jak to sprawdzić? Na stronie Play jest mapa zasięgu. Podajesz miejsce zamieszkania i widzisz jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kermirz: ja na zasięg nie narzekam bo zawsze się połączy z jakimś btsem w krajowym roamingu i gitara. Sprawdź jaki masz zasieg playa bo to z ich nadajników korzysta viking. Ale to nie jest też jakiś wyznacznik bo ja wlasnie z playa uciekłem do vikingow i mam lepszy zasięg niż tam. Takze różnie to bywa.
W vikingu masz też ten plus, że abo możesz mieć za darmo jak ja od prawie
@kermirz:

Moze jest cos ciekawe z innych sieci #plus #tmobile (na karte tak kolo 25 zł). Oferty przegladalem ale moze cos pominalem.


Heyah01 (zasięg T-Mobile) - 20gb za 20zl miesięcznie. 5zl taniej i 5gb mniej, bez kumulacji jak u vikingów.
https://www.heyah.pl/heyah01/nowy-numer

Lycamobile (zasięg Plus) - 50gb za 25zl miesięcznie + bodajże 5gb w UE i trochę minut na Ukrainę. Z tego co pamiętam to też brak kumulacji GB. Do tego sieć
@kermirz: Kup starter innych operatorow i sprawdz, doladuj na tydzien. Vikings to zasieg Playa, tak samo Virgin Media, Nju to Orange, Plush to Plus, Heyah T-Mobile (submarki poza Vikings), reszta to firmy zewnetrzne ktore maja umowy z operatorem jak Inea, Netia, Vectra (chyba Play) czy Otvarta, Premium Mobile (z Plusem). Czyjej karty bys nie kupil bedziesz mial zasieg jednego z 4 operatorow, tez zwroc uwage, ze Play ma wylaczany roaming krajowy,
@Czlowiek_Ludzki: sprawdzalem zasieg u wszystkich 4 operatorów. Dlatego napisalem ze glownie przez zasieg. Chodzi mi o feedback z waszej strony, ja od 15 lat mam numer w orange (czyli od zawsze), dlatego chcialem poznac jak to u was wyglada.

@Bodzias1844: i za roaming krajowy sie nie placi? telefon sam sie przelaczy? (iphone here)

@NicVan2010: Dzieki dzieki, szukalem tego linku ale nie znalazlem i wszedlem na kazdego operatora po kolei
sprawdzalem zasieg u wszystkich 4 operatorów. Dlatego napisalem ze glownie przez zasieg. Chodzi mi o feedback z waszej strony


@kermirz: Wciąż nie wiem w jaki sposób miałbym sprawdzić która sieć ma lepszy zasięg w twoim regionie. U mnie play ma bardzo dobry zasięg, może niewiele gorszy od orange i t-mobile, ale na play mam większe predkosci, co nie znaczy że u ciebie musi być tak samo albo podobnie. Od siebie mogę
@kermirz: roaming jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko darmowych rozmów i GB w UE brak, kosztem kumulacji GB w kraju. Z drugiej strony zastanów się czy jest ci to oby na pewno potrzebne? Czy często wyjeżdżasz za granicę? Mnie też to odpychało, ale koniec końców tylko raz w przeciągu 4 lat byłem za granicą, więc pakiet w UE średnio by mi się przydał w przeciwieństwie do kumulacji
@kermirz: Roaming krajowy mamy w drugą stronę, Play mial dostep do zasiegu pozostalych sieci co bylo stopniowo wyłączone z rozwojem Playa (roaming byl chyba narzucony przez UKE czy ministerstwo), Playowi zostal chyba wlasnie Orange do 2025, dlatego pisze o wylączeniu skoro tracą zasieg innych sieci, moze za jakis czasu beda dzialac wylacznie w ramach wlasnego sprzetu (albo i nie, maszty Playa kupila firma ktora kupila maszty i anteny Plusa, Celnex). Inne