Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie że GIMP stoi w miejscu, natomiast jego kuzyn rozwija się fenomenalnie


@awcalezenie: aż z ciekawości zainstalowałem najnowszą wersję Inkscape, bo miałem zupełnie odmienne wrażenie. Widzę sporo zmian w interfejsie, wreszcie ogarnęli okienka narzędzi (wygodne zakładki, zamiast dziwnego dzielenia obszaru). Możesz wskazać konkretnie o które fenomenalne zmiany ci chodzi?

Nie powiedziałbym, że GIMP stoi w miejscu, samo przejście z 2.8 na 2.10 to już spora różnica w wydajności, optymalizacja .xcf,
Mam wrażenie że GIMP stoi w miejscu, natomiast jego kuzyn rozwija się fenomenalnie.


@awcalezenie: Gimp ciągle się rozwija, tylko problem polega na tym, że tak nieintuicyjnie są dodawane nowe funkcje i wtyczki, że powoli korzystanie z tego programu przypomina czarną magię i odwalanie rytuałów przy najprostszym projekcie. Taki Davies Media Design na YT to już jest dla mnie czarnoksiężnikiem, a nie grafikiem. Polecam pakiet Affinity.
@FarmazonowyMsciciel: obczaj wersję alfa 1.2, możesz teraz tworzyć pliki wielostronicowe oraz rozbudowano snapping/wyrównywanie obiektów. Dużo ulepszeń interfejsu, tekstu oraz rozbudowany eksport.

Dla mnie w GIMP brakuje tych wszystkich prostych w użyciu i bardzo przydatnych opcji "inteligentnych" - usuwamy, skalowanie, klonowania itd.
Używałem G'MIC, ale też nie ma wszystkiego+ jest tylko pluginem ze wszystkimi ograniczeniami. Dalej nie ma też niedesktrukcyjnej edycji.
@placebo_: GIMP jest bardziej rozwinięty. Inkscape nadal pobugowany. Po przetestowaniu każdej wersji, od 1.2 w dół po 0.91 (z 2015), pozostałem przy najstarszym.
Na starsze wpisy pod #inkscape już odpowiadał nie będę. :D