Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakaś strona z rzetelnymi recenzjami monitorów? Od pewnego czasu poluję na nowy monitor a na tym się za bardzo nie znam.
1080p, jak najlepsza jakość obrazu, budżet do 1200-1500 złotych. Tak patrząc na suche parametry dobre wydają się Gigabyte G24F, iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle, iiyama G-Master GB2590HSU Gold Phoenix, Acer EG240YPBIPX, ale opinie są mieszane, jeden powie arcydzieło, drugi powie że ma backlight bleeding, ghosting, flickering, ips glow, i żeby omijać wielkim kołem.

#komputery
  • 8
@10129: Akurat tutaj nie mają recenzji tego czego szukam. Nie wiem, chyba muszę kupić byle co i liczyć że będzie dobrze, a jak nie to się zrobi zwrot, i tak w pętli aż znajdę coś dobrego (albo sklep odmówi mi wysyłki).
@10129: Tylko tego jest od groma i często jeden test przeczy drugiemu. Ten link do tego kanału yt co podesłałeś, filmik z 2021, gość odradza AOC 24G2. Filmik z 2022, gość poleca AOC 24G2. Nawet jak zaufać nowszemu filmikowi, to AOC 24G2 nie ma, jest tylko AOC 24G2U, albo 24G2U5.

I tak samo jest moda na wysokie częstotliwości bo wszyscy grają w csy czy inne apexy i chcą mieć 360 klatek
Tylko tego jest od groma i często jeden test przeczy drugiemu. Ten link do tego kanału yt co podesłałeś, filmik z 2021, gość odradza AOC 24G2. Filmik z 2022, gość poleca AOC 24G2. Nawet jak zaufać nowszemu filmikowi, to AOC 24G2 nie ma, jest tylko AOC 24G2U, albo 24G2U5.


@Major303: aoc 24g2 miał zmienioną matrycę. Nie widzę aby go odradzał? https://youtu.be/RdmE3NcyAgM?t=636

te zbiorcze porównania są zależne od aktualnej sytuacji na rynku
@10129: No wolałbym żeby ktoś mi powiedział który jest lepszy, bo te cyferki mi nie mówią zbyt wiele. AOC odradzał tutaj https://youtu.be/leaDHuKlke8?t=440, ale w tym z marca widzę wyjaśnił że jednak jest ok.

Ogółem jest kilka monitorów które są jako tako polecane, jak się zagłębi w te testy i analizy to można coś wybrać, ale boję się jednej rzeczy - właśnie kwestii odświeżania.
Na 120Hz+ trzeba mieć już potwora a nie
@Major303: a to z tego co widzę zanim przetestował wersję z nowym panelem bo nie wiedział co w nim siedzi a podobno 'nowy był gorszy'.

bo ja wiem, zależy jaka gra. Zauważ, że często można zyskać sporo fps obcinając ustawienia bez zauważalnej straty jakości, są kanały które sprawdzają jak poustawiać gry. nie wiem jaką masz grafik bo nie napisałeś w sumie.

Ok, tylko te lepsze monitory zazwyczaj i tak mają więcej
@10129: RTX 2070 SUPER, do 1080p 60 fps jak znalazł, nic tego nie zaora chyba że gra źle zoptymalizowana. 144 fps to już cięższa sprawa, wolę stabilne 60 niż coś co będzie skakać pomiędzy 80-120 etc.

I jestem typem człowieka który lubi wszystko rąbnąć na ultra, no chyba że są jakieś opcje które dużo klatek zabierają, a poprawy jakości nie ma (często obniżenie jakości cieni jest niezauważalne podczas gry, a klatki