Wpis z mikrobloga

Ta rekomendacja S to jest majstersztyk. Dzięki temu, że banki muszą liczyć zdolność na stopy +5pp, to mogą bez problemu odrzucać wnioski przejścia na stałą stopę.

Tak się sprytnie zabezpieczyli, żeby owieczki ubrane w kredyty, nie pouciekały z zagrody

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stanley666: No ja wiem, ale to jest dziura, która nie ma sensu. Nie możesz przejść na stałe, które często po czasie od złożenia wniosku do podpisania aneksu już jest mniejsze od zmiennego xD, a dalej możesz siedzieć na zmiennym gdzie rata może ci rosnąć w nieskończoność. To jest zwyczajna patologia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noslimE: ale wiesz że możesz sprzedać mieszkanie i pozbyć się kredytu (lub lwiej jego części) ale łatwiej #!$%@?ć jak to przedsiębiorstwo czyli bank jest be bo realizuje swoje cele, czyt. Zarabia pieniądze. Jeszcze trzeba było brać bo dawali na 80m albo 100. Dla tego narodu nie ma ratunku.
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski:

ale wiesz że możesz sprzedać mieszkanie i pozbyć się kredytu (lub lwiej jego części) ale łatwiej #!$%@?ć


No wiadomo mówisz rodzinie, że sprzedajmy mieszkanie idziemy na wynajem proste i
  • Odpowiedz
@Balactatun: spojrz w druga strone masz 7.5 stalego, wibor czy ta nowa stopa refenencyjna ląduje na 2 procent 2 marży i rekomendacja daje liczenie zdolnosci z 9 procent a 3 procent roznicy to srednio 1000 zlotych raty teraz. No powiedziałbym ze raczej ci ze stałej branej w okolicach 7 proc muszą naoliwić dupy
  • Odpowiedz
ale czy to rozumiesz, że ta sytuacja to nie jest wina banków


@noslimE: no rozumiem własnie, jedynymi winnymi są kredytobiorcy bo podpisywali jak leci byleby dostać kredyt. no cóż się może stać, jesteśmy na historycznych minimach stóp, to co się może stać, spadną jeszcze niżej? btw gdzie do tej pory mieszkali? nie można było tak pomieszkać jeszcze trochę? druga sprawa kto komu kazał kupować mieszkania w Wawie Krakowie czy Wrocławiu?
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: Spoko ja rozumiem, wiadomo jak ktoś się zapakował w kredo na zerowych i nie kalkulował ryzyka to ma problem. Ja nie chce być adwokatem tych ludzi. Mi się tylko nie podoba, że KNF bez logiki im ucina ostatnią deske ratunku, która jeszcze pare dni temu była i mogli z niej korzystać ;)
  • Odpowiedz
@noslimE: Teraz ludzie przenoszą kredyty na stałe, a jak kiedyś stopy spadną to będzie płacz, że ich oszukali.
Na stała stopę to trzeba było brać kredyt jak były blisko zera, a nie teraz jak jest na górce.
  • Odpowiedz