Wpis z mikrobloga

Jon Batiste.

Oscar za Soul, Grammy x5, chłop ma wszystko. Cieszy, że taki szczery i pozytywny muzyk odnosi też komercyjny sukces i jest doceniany. Takich ludzi potrzeba w dzisiejszym smutnym świecie.

Ciekawe, że wypatrzył go Stephen Colbert, który w 2015 roku zaproponował mu pracę w zespole, jako podkład do The Late Show. To był przełomowy moment.

#muzyka #grammy
red7000 - Jon Batiste.

Oscar za Soul, Grammy x5, chłop ma wszystko. Cieszy, że tak...

źródło: comment_1649060212C31wVWplFj3JBlpeWYmBqg.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@red7000: a to nie jest tak, że wypromował się na protestach BLM i te nagrody dostał dlatego, że tam działał? Tak tylko pytam, bo chłop wyskoczył znikąd w wieku 35 lat z 11 (!) nominacjami, gdy przedtem miał tylko jakieś 3.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Nie, nie jest tak. W środowisku muzycznym był uważany za geniusza już dekadę temu. Powiodło mu się komercyjnie. Oscara dostał za Soul, razem z Atticusem Rossem i Trentem Reznorem.

Jon Batiste udziela się muzycznie w tematach politycznych, bo ubolewa, że nie ma na świecie pokoju i panuje powszechny strach, z czym zresztą trudno się nie zgodzić. Naiwną radością próbuje zarazić świat i dlatego przez wiele lat grał na ulicy angażując
  • Odpowiedz
@red7000: dzięki za odpowiedź. Powiem szczerze, do wczoraj o nim nie słyszałem, do momentu, aż zobaczyłem, że w nocy Grammy i z ciekawości spojrzałem na nominacje. Przesłuchałem płytę, jest spoko, ale żeby AOTY? Na wiki dużo piszą o BLM w jego biografii, więc połączyłem kropki. Widocznie zbyt pochopnie. Spróbuję ogarnąć więcej jego twórczości.
  • Odpowiedz