Wpis z mikrobloga

@Gaahl75: Ultrawide 34 cale to polecam zakrzywiony, wygodniej się patrzy na taki szeroki ekran.
Od jakiegoś czasu pracuję na takim i wg mnie jest lepiej niż na 2 x full-hd. Jedyna wada jaka mi przeszkadza jest udostępnianie ekranu na teams. Przez nietypowe proporcje innym niewygodnie się na to patrzy. Druga sprawa, że jak masz 2 monitory, to możesz udostępnić 1 ekran, a na drugim mieć jakieś własne zapiski itp. Na jednym
Ja też polecam dwa monitory, koniecznie jeden z piwotem. Czytanie kodu czy jakiegokolwiek tekstu na monitorze pionowym jest super wygodne.

Co do rozdzielczości... Długo pracowałem na dwóch monitorach 1080p 24", ale jeżeli masz kasę na dwa monitory 4k to tym lepiej dla Ciebie :) Optymalnym kosztowo i rozmiarowo wyjściem są chyba 2x 27" 1440p i do tego dwa pojedyncze stojaki VESA, żeby mieć więcej miejsca na biurku :)
@Gaahl75: najlepszą opcją jest 5120x1440 xD wtedy masz 2 monitory 27 cali, możesz sobie podzielić ekran na 1280x1440 + 1920x1440 + 1280x1440, albo 2x2560x1440 albo jak chcesz, mam 3840x1600 i do programowania jest zajebisty, myślę że nawet lepszy niż 2 monitory, 1600 w pionie mi w zupełności wystarcza, 1440 też by było ok, ewentulnie z tego co wybrałeś to bierz monitor 4k albo ultrawide, z 2 monitorów dziwnie się korzysta ;pp
@Gaahl75 tekst będzie ostrzejszy, jak lubisz małe literki więcej zmieścisz na ekranie :)

Jedyne przed czym przestrzegam jeżeli chodzi o monitory 1440p to kupowanie ich do pracy z MacBookiem. Wszystkie MacBooki mają problem z tą rozdzielczością (głównie przez skalowanie) więc tekst na nich jest okropnie rozmyty.

Także jak masz w pracy kompa z MacOSem to lepiej zostać przy 2x24" 1080p, a jak normalny system to idź w 1440p ;)
@MikoSh: Możesz rozwinąć i podać szersze info? Pracuję na macu i faktycznie obraz jest gorszy niż na retinie, jest na to jakieś obejście?
Na monitorze full HD była podobna sytuacja, więc wydawało mi się, że "tak już jest" po prostu.
@ale_typ: Tutaj masz wyjaśniony problem ;) https://www.reddit.com/r/macmini/comments/o4i2r5/comment/h2k2vz0/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Ja doświadczyłem tego jak zmieniłem pracę i do monitora, na którym pracowałem do tej pory na Dellu z Windowsem podłączyłem MacBooka Pro. Tekst był dla mnie w zasadzie nieczytelny, a był to właśnie monitor 1440p i dlatego zacząłem trochę o tym czytać. Autor komentarza podaje też na to jakieś obejście (czyli jakieś 3rd parry soft do wyostrzania czcionek), ale tak po prawdzie najlepiej jest