Wpis z mikrobloga

Przemyślałem sobie temat mandatów ich sensu i wysokości. I doszedłem do wniosku po co one w ogóle są? A tak dokładniej po co kara finansowa? Przecież same punkty karne wystarczająco dobrze "zrównują" wszystkich uczestników drogi do równego poziomu niezależnie ile zarabiasz każdy punkt każdego kierowcę tak samo boli. Przecież jeżeli we wrześniu wejdzie nowy przelicznik punktowy i zdecydowanie szybciej będzie można stracić prawko, już nie mówiąc o dłuższym czasie oczekiwania na usunięcie tych punktów. Oczywiście pomijam tutaj zapewne odpowiedź na moje pytanie czyli


Napiszcie co o tym myślicie.
#mandaty #mandat #przepisydrogowe
  • 3
@lubiep: zbieranie punktów dotyka w długofalowej perspektywie i jeśli ktoś jeździ lekko naginając przepisy to coś tam zbierze, ale nie straci prawka tak od razu

Za to wymiar finansowy to ból tu i teraz, bo uszczuplenie portfela odczujesz od razu
Przemyślałem sobie temat mandatów ich sensu i wysokości. I doszedłem do wniosku po co one w ogóle są? A tak dokładniej po co kara finansowa?


Bo w mandacie nie chodzi o karę pieniężną dla ciebie tylko o zwiększenie możliwości zarobkowych dla państwa.

Na przykład w wielu państwach zachodnich jak przejdziesz przejściem dla pieszych przez pustą ulicę na czerwonym świetle, nawet tuż obok policjanta, nic się nie stanie. Nie ma zagrożenia, nie ma