Wpis z mikrobloga

@kk87ko0: jakoś mnie to nie dziwi gdy masz kilka rodzai rond w Polsce, to na koniec nie wiesz jak jeździć. W Kaliszu masz z wyznaczonym kierunkiem na pasie ruchu i możesz sobie zjechać z wewnętrznego.
@kk87ko0: kiedyś w Barcelonie postanowiłem ciężarówką skręcić w lewo z wewnętrznego pasa na trzypasmowym rondzie i to była głupota. Nagle najechało się tyle osobówek, że musiałem objechać rondo jeszcze raz, aby bezpiecznie zmienić pas na zewnętrzny.
@kk87ko0: niestety są różne ronda i zasada, że zjeżdżamy tylko w prawego nie zawsze pasuje. Są ronda gdzie żeby pojechać drugim zjazdem trzeba wjechać z pasa lewego i zjechać z wewnętrznego bo tak prowadzą linie
@giguga: @n3sta: o jakim rondzie mowa to widać na miniaturce. Czy wasze ronda o którym mówicie mają światła? Bo jeżeli są pasy do zjazdu z lewego pasa na skręt w prawo to raczej nie jest to dobrze zaprojektowane skoro można tak łatwo kolizje zrobić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kk87ko0: rondo z miniaturki to najbardziej durne chyba że wszystkich. Dzban, który pozwala na budowę i malowanie takich powinien w ruskim łagrze siedzieć
@giguga: chyba to jeszcze bardziej w błąd wprowadza kierowców, bo przecież i tak nie możesz skręcić z wewnętrznego pasa w prawo jak nie ustąpisz miejsca tym którzy jadą po zewnętrznym pasie, a jak nie ustąpisz to kolizja i to wina tego który jechał wewnętrznym
@kk87ko0: kiedyś oglądałem dużo kursów i niby nie wolno, ale pokazują jak to robić. Czasami podręczniki pokazują zjazd z lewego pasa jako prawidłowy.
W Kaliszu i Ostrowie wiele osób traktuje to jako normę. Tam nawet instruktorzy do końca nie wiedzą jak się poruszać. Zdawałem prawko w Kaliszu