Wpis z mikrobloga

dzisiaj mierzona jest cewka która była tam zamontowana pewnie przez jakiegoś fachowca, cewka butelkowa 6V - pewnie z czegoś innego bo jawa stosuje 8V.
miernik na 200Ω pokazuje 2.0 na połączeniu między śrubkami
miernik na 200kΩ pokazuje 6.0 na połączeniu tej śruby w środku tego #!$%@? między jakąkolwiek śrubką
prawdopodobnie wrócę do używania tej cewki 8V

dodatkowo przewód łączący cewkę ze świecą, długość około 30 cm
miernik na 200Ω pokazuje 0.5 na połączeniu między jednym końcem kabla a drugim

idę szukać książki serwisowej czy są tam jakieś podane informacje o rezystancji, a jeżeli niczego nie znajdę to odkręcam pokrywę iskrownika

jako ciekawostkę dodam ze nie jestem w stanie zmierzyć rezystancji samej fajki do świecy, wydaje mi się ze przykładam w miarę dobrze a na każdym ustawieniu miernika pomiary szaleją.


dodam tag #elektryka bo może ktoś oceni czy rezystancja jest w miarę ok.
#jawa #czechoslowackazemsta
Pobierz s3mpaaj - dzisiaj mierzona jest cewka która była tam zamontowana pewnie przez jakiego...
źródło: comment_1648975636Ms8ekSj3S3jwgk075hH0e6.jpg
  • 10
@s3mpaaj: cewka zapłonowa na wejściu ma mięć 1-10 ohm a na wyjściu od niecałego 1kohma wzwyż. Czyli wygląda ok u ciebie. Jak naładujesz cewkę z akumulatora to robiąc krótkie zwarcie na wejściu ma ci błysnąć iskra.
@sberatel: tylko ze ja nie mam takiego akumlatorka 6v kurde ja z elektryki mam tylko miernik za 15zl :/ odkręcam osłonę iskrownika zobacze jak to tam wygląda i działa, pewnie wieczorem jeszcze napisze jakies podsumowanie
@s3mpaaj: podstawa to odpowiednia szczelina na przerywaczu i dobre styki jak świeca jest sprawna to musisz mieć iskrę, żeby zapalić to musisz mieć dobry kąt zapłonu i benzynę. Cała filozofia kiedyś nastoletnie smarki ogarniały to bez problemu.
@s3mpaaj:
Zastosowanie fajek NGK z rezystorem antyzakłóceniowym, w połączeniu z zabezpieczonymi antyzakłóceniowo świecami NGK, zapewnia optymalne tłumienie zakłóceń w pełnym zakresie częstotliwości bez jakichkolwiek szkodliwych skutków dla pracy silnika. Fajki NGK posiadają element rezystancyjny o wartości od 1 do 10 kiloomów wykonany z wysokiej klasy materiału ceramicznego. Dzięki perfekcyjnie dobranemu odstępowi przeskok iskry jest bezpieczny a niezmienność wartości rezystancji jest gwarantowana jedynie z niewielką odchyłką w przypadkach przeciążenia. Osłona składa się
Pobierz g.....a - @s3mpaaj: 
Zastosowanie fajek NGK z rezystorem antyzakłóceniowym, w połącz...
źródło: comment_1648979096y7FGtgNAy41FW6rOzGGh4x.jpg
@giguga: nie mam takiej swiecy ja mam starą fajkę, nie nazywa sie NGK tylko NK1, na p[ierwszy rzut oka nie wygląda na taką długą, jakby nie było w niej tego rezystora
@giguga: co do świecy to w instrukcji jest napisane usuniemy nagar i miarę potrzeby nastawiamy kontakty do odległości 0,4-0,5 mm przy pomocy przygięcia kontaktu zewnętrznego (nie ma nic więcej o świecy w całej instrukcji), w intrenecie pierwszą na allegro jaką znalazłem to była świeca z nasadką, a moja jest z gwintem... ale mam kilka to popróbuję każdą xd

co do fajki to też mam inne, będę kombinował
@giguga: popróbowałem jeszcze raz pomierzyć rezystancje fajki i tym razem była okolo 2 ohmy, ciezko mi było to równo utrzymać czasem skakało na 3,4 ohma czasem 1,6 ohma ale przez dłuzszy czas utrzymywało sie 2-2,1 ohma