Wpis z mikrobloga

Pytanie, bo może tu znajdę szybciej odpowiedź nim sam znajdę.

Kupiłem laptopa Acer Swift 3 sf314-43 bez systemu. No i mam mały problem, o którym nie pomyślałem.
Z UEFI sobie poradziłem, chociaż to było pierwsze zdziwienie ;)

WIN10 zainstalowany, ale mam komunikat windows network adapter not installed. W efekcie nie działa WiFI a że laptop nie ma wejścia LAN no to mam problem, aby ruszyć dalej (brak też przejściówki)

Na stronie Acer nie widzę driverw do network adapter, jest tylko do wifi ale jak próbuję to instalować to niewiele się zmienia.
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/8862?b=1

Pytanie:
1. Czy znacie jakies "pewne strony" ze sterownikami gdzie mozna by to sciagnac? bez jakichs trojanow i innych badziewi?
2. A może ten WiFi powinny wystarczyć, ale ja coś źle robię? Przyznam, że rzadko instaluje cos z "palca".

#it #informatyka #acer #pytanie do eksperta #pcmasterrace
  • 12
@MaxVerstapen: jak instalowałem to były bodajże 2 małe partycje + ja rozdysponowałem dysk na 2 większe. Wiem, że WIN10 tworzy sobie jakąś taką małą często i tu chyba ACER też, może mogłem to skasować, ale wyszło, że dobrze, że tego nie zrobiłem to bu trzyma drivery.
@MaxVerstapen: a może będziesz wiedzieć...

Mam starego Office 2013 ale bez płyty... tylko klucz... no i wszedzie odsyla mnie do office 365 którego nie chce, bo zaraz subskrypcja płatna czy inny szajs, a ja mam boxa i nie chce nic placic, wiesz gdzie się ściąga stare wersje softu windowsa?

Ale mnie irytują te firmy i to ich "uszczśliwianie na siłę"...