Wpis z mikrobloga

Siemanko, z racji że jabłko mi totalnie nie przypadło do gustu sprzedałem swojego IP 13 Pro i chciałbym wrócić do Samsunga. Telefonu używam praktycznie do wszystkiego, na jego rzecz zrezygnowałem całkowicie z kompa. Fajnie jakby aparat robił w miarę okej chociażby foty w lustrze z siłki na insta, dawał spokojnie radę w podróży na połączeniu apel Waze+Yanosik+YouTube i tu moje pytanie w który z poniższych telefonów celować, ceny które są podane są za telefony nowe z gwarancją producenta nie żadne refurby

Galaxy S20 Fe 5g-1800zł
Galaxy A52s 5g-1400zł
Galaxy s21 5G-2500zł

Nie chce wydawać więcej jak te 2500 w przypadku s21, jednak może starczy celować w coś tańszego?
#telefony #samsung
  • 14
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: z ładowaniem to nie problem, bo mam ciągły dostęp do gniazdek lub ładowarki samochodowej, kwestia czy tryb 120hz nie zje jej w godzinę scrollowania sociali. Szczerze po użytkowaniu 13 pro i wzięciu do ręki zwykłej 13stki mojej różowej to nie planuje schodzić później tego odświeżania bo telefon za ponad 4000 sprawia wrażenie jakby się zacinał przez te 60hz XD
  • Odpowiedz
podałeś wszystkie z 5g czy to jest warunek konieczny ? Tańszy jest A52 bez 5g ale ma odświeżanie 90Hz, jak bardzo żre baterie i tak trzeba będzie wyłączać to jaki jest sens tych 120hz. Sam myślałem o zmianie z siałomi na samsunga właśnie a52
  • Odpowiedz
@kwaz1: A52 brałem pod uwagę ale przy obecnych cenach różnica między nim a s jest na poziomie 150zł gdzie w s dostajemy mocniejszy procek i właśnie te 120hz. Nie biorę pod uwagę ich wyłączać, 90 mam w służbowym i jest różnica między 90 a 120
  • Odpowiedz
@kwaz1: Jeszcze nie, bo wypłata do 10tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie śledzę sobie tez pepperka i pod ostatnia wstawka z A52s wysyp negatywów dość mocno rozpisanych o tym modelu. S21 podrożał do 2600 to już mi się średnio chce na niego patrzeć a s21fe to to samo co s20fe z dłuższym wsparciem wiec będę raczej w 20stke celował
  • Odpowiedz
@Arxemis: siałomi nie bierzesz pod uwagę? mnie siałomi rozwala pod kontem softu. Jak np daje wyczyść pamięć to wywala wszystkie aplikacje te stare otwarte, ale także te które mają pozwolenie na pracę w tle a także wywala lunchera co jest nieporozumieniem, po czym ładuje go spowrotem. Na szybkim telefonie tego nie widać ale na wolnym już tak. Na samsungu miałem np odpalone accubattery działało non stop. Kumpel będzie kupował xiaomi 11
  • Odpowiedz
@kwaz1: Niee, na Androidzie dla spokoju biorę pod uwagę tylko Samsungi. Pasuje mi ich nakładka i ogólnie miarę pare chińczyków w ręce i nie pasują mi po prostu jakoś w sobie mino na papierze lepszych parametrów w tej kasie.
  • Odpowiedz
@Arxemis: bolączką takich telefonów jest oprogramowanie. Np. w przypadku mojego siałomi co wyszedł IV 2019 już nie dostanie akutalizacji, w samsungu jest to 4 lata w apple 6lat. Co prawda łatę bezpieczeństwa mam z lutego ale żadnych zmian już nie będzie. W szufladzie mam model xiaomi 3s pro, z nową baterią w idealnym stanie. Zamierzam mu wgrać najczystszego androida jakiego znajdę i zobaczę jak się sprawuje 6 letni czy 7 letni
  • Odpowiedz