Wpis z mikrobloga

Planuję pierwszy raz kupić komputer nie z zestawu. Czy jest jakaś stronka, gdzie można zrobić coś na kształt listy części, która w razie czego poinformuje mnie, że np. zapomniałem o chłodzeniu, albo karta graficzna się nie zmieści do obudowy?

Byłoby jeszcze miło, gdyby ktoś mi ogólnie doradził na co uważać przy zakupie, jakich firm unikać itp.

Planuję kupić komputer do gier (w tym #emulacja z PS2 przy użyciu PCSX2 oraz z Wii używając Dolphina, ale to raczej rzecz drugorzędna). Cena całości planowana do 3000zł, ale mogę lekko przegiąć.

#komputery #skladaniekompow #kiciochpyta
  • 11
Odblokowany procek z chipsetem który nie daje za duych mozliwosci do podkrecania


Daje praktycznie takie same możliwości jak Z87 nie licząc możliwości zmiany taktów szyny (paredziesiąt MHz można wyciągnąć, pytanie tylko czy to sie opłaca)

zasilacz nie do podkrecania przy tym zestawie


Po OC ten zestaw łyknie max 300W, spokojnie uciągnie.

A SSD wziąłbym samsung 840 evo


W Samsungach chyba najszybciej zużywają się komórki.

@maxver:
@relik39: Z87 posiada dużo większe możliwości 'zaawansowanego' podkręcania procesora. Przede wszystkim trzeba mieć procesor z odblokowanym mnożnikiem. Natomiast Chipset H87 ma bardzo ograniczone mozliwości podkręcania, ze względu na zablokowane właściwości przez Intela. Jak chcesz sie wiecej dowiedziec to zapraszam chociażby tutaj: http://www.gamersnexus.net/guides/1132-intel-haswell-chipset-comparison

Nie mój drogi, ten zestaw bez OC przy obciążeniu ok 80% pociągnie lekko 350W.

Zależy od kości jakie są użyte w danym SSD. Oraz od tego jak się go
@maxver:

Natomiast Chipset H87 ma bardzo ograniczone mozliwości podkręcania


Via pclab. Czytamy:

Firma ASRock jako pierwsza złamała ograniczenia układów logiki H87 oraz B85, umożliwiając na opartych na nich płytach podkręcanie procesorów z K w nazwie (czyli odblokowanych). A wszystko zaczęło się od „beta-BIOS-u”, który pozwolił na coś takiego na naprawdę dobrze wyposażonym ASRocku Fatal1ty H87 Performance


Ta płyta spokojnie pozwala na wykręcenie mnożnikiem procka praktycznie do 100% swoich możliwości.

Nie mój
@relik39: możliwe że da radę ale w tej samej cenie pewnie dostanie zasilacz o większej mocy a przyda się to w przyszłości.

Nie rozumiem co próbujesz przekazać przez ostatnie zdanie.
@maxver:

możliwe że da radę ale w tej samej cenie pewnie dostanie zasilacz o większej mocy a przyda się to w przyszłości.


Popatrzmy co mamy w tej cenie:

Aerocool VS-500 - niby 500W, w praktyce ma 50W mniej na dwunastce.

Chieftec GPA-500S - troche słabszy, gorzej wykonany.

OCZ CoreXStream 500W - niby 35W więcej na 12V, ale taka sobie stabilność, krótkie kable, dodatkowo OCZ zbankrutowało i nie wiadomo czy nie będzie