Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zestrzelono ukraiński helikopter który przyleciał do Mariupola i próbował ewakuować "rannych".
Wygląda na to że dowództwo AZOV próbowało uciec helikopteram(i) z Mariupola.
Informacje są dość niejasne co do ilości helikopterów, są pogłoski że było więcej i iluś się udało jak i o zestrzelonych dwóch a nie jednym.

https://twitter.com/JulianRoepcke/status/1509574299006521354?s=20&t=jbp_B9_ISEVI4gdJxKplbQ

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz konradpra - Dzisiaj zestrzelono ukraiński helikopter który przyleciał do Mariupola i ...
źródło: comment_1648751628QCzBwgN8TeBeze5OTJwgPS.jpg
  • 40
@RafDan: Żadna informacja ne jest pewna. Dlatego warto je analizować.
Ta wygląda na wysoce prawdopodobną bo inne źródła ją potwierdzają.
Ale polecam go ogladać bo często podaje prawdziwe inmformacje, tyle że nie pasują Ukraińcom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@masskillah: Nie umiem po ukraińsku ale się uczyłem rosyjskiego i z tego co zrozumiałem nigdzie się nie odnosi do dzisiejszych wydarzeń. Możesz podać czas w nagraniu gdzie to dementuje?
Z tej wiadomości nigdzie nie wynika że żyje. Rownie dobrze to stare nagranie.
@konradpra: Jest różnica między podawaniem informacji których nie chcemy usłyszeć, a między informacjami które są zwykłymi fejkami z ruskiej propagandy które na jego profilu często goszczą. Poczytaj sobie komentarze pod tym wpisem na Twitterze.

"Dude how are you so gullible? you are shown a blurred face with some docs and you immidiatelly draw colculsions that top of Azov has been killed? And you justification is “but why would they lie?” Are
@konradpra: Ale dlaczego Ty sobie wymyślasz, że ja zaprzeczam że helikopter został zestrzelony? Ten dowód osobisty "szefa azov" to już widziałem kila dni temu, też z jego ciała chętnie Ci go pokażę na starym tweecie a Ty wpłacisz 200 PLN na Ukrainę, co Ty na to?

Skoro ja to widzę, to jak myślisz, czy dziennikarz powinien tego nie sprawdzić poprzez google lens? xDDDDDD

Broniąc kompromitującą dziennikarkę tego typa, jedynie mu nakręcasz
@konradpra: Smutna wiadomość, ale ja bym nie ufał ruskim. Obejrzyj sobie zdjęcia zwłok bez cenzury (ja znalazłem na greckich stronach). To dokładnie jeden i ten sam człowiek tylko z dwóch ujęć i raz z rozpiętą i raz zapiętą kurtką. Nie jest to Kalina zdecydowanie. Ta karteczka z kaliną jest doklejnonym screenem z internetu a nie dokumentem znalezionym przy ciele