Wpis z mikrobloga

@IcyHot: @PonuryZielarz: @gorzki99: w Niemczech przy granicy z Polska 80km mam 3k do łapy za 168h.
A system 3/1 oznacza 3 tygodnie pracy, jeden tydzień urlopu. Częste wśród pracowników na zachodzie co maja rodzine w Polsce.
Wiec realna stawka miesięczna w ogłoszeniu @merti: to 2600€ na rękę za miesiąc
  • Odpowiedz
A system 3/1 oznacza 3 tygodnie pracy, jeden tydzień urlopu.


@Darknes17: Raczej nie urlopu tylko wolnego za nadgodziny. Znam ten system bo pracuje juz tak 5 lat*. I sobie chwale.

Częste wśród pracowników na zachodzie co maja rodzine w Polsce.


Czeste do pracownikow zatrudnionych w polsce jezdzacych na delegacje (zwlaszcza w branzy automotive)

Wiec realna stawka miesięczna w ogłoszeniu @merti: to 2600€ na rękę za miesiąc


Co za prace za
  • Odpowiedz
@Darknes17: ty chyba nie byłeś w niemczech - stoi 1900 i tyle dostanie gościu, a że robi trzy tydnie to nie znaczy że resztę ma urlop płatny. To jest okres bezpłatny ale firmy robią tak że 3 tydnie masz rozpisane na cały miesiąc
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie ma tam nic napisane o nadgodzinach, wiec sam to sobie wymyśliłeś.

Pracuje od 7lat w delegacjach i jeszcze nikt mi nie kazał nadgodziny robić.

To ze Polacy lubią #!$%@? i cieszyć się ze zarobią 4K € przy 280h to potem wszyscy pośrednicy jako zaletę podają możliwość #!$%@? aż nie padniesz.

Oferta z dupy, i brak informacji odnośnie stawki. Bo według moich obliczeń to 16€ netto co nie jest zła
  • Odpowiedz
@Darknes17: no to masz szczęście że cię agencja nie rucha ale 90% agencji tak robi i taka jest rotacja ludzi do pracy, nie ważne czy to spawacz, malarz czy elektryk. Wszyscy walą po 10h dziennie i nawet soboty. Sam tak robiłem ostatnie 4 lata a nie mówię że agencja mnie do kolejnej roboty nie wyśle gdzie trzeba walić 1o h ;)
  • Odpowiedz
Pracuje od 7lat w delegacjach i jeszcze nikt mi nie kazał nadgodziny robić.


@Darknes17: No to gratuluje pracodawcy ktory tak od siebie daje dodatkowe 12 tygodni urlopu w roku. Dobrze trafiles. Nic tylko pozazdroscic 17 tygodni urlopu w roku.

W mojej firmie dziala to tak ze bedac w delegacji pracuje sie nie po 8 a 10 godzin pn-pt plus w sobote (a sobota jest liczona x1,5 - za 8h wpada 12)
  • Odpowiedz
@gorzki99: No w 3 firmach tak pracowałem i to standard ze Polacy pracują xtygodni i jadą do polski na tydzień bezplatny bo ludzie mieli po 1200km do rodziny i nie będą jeździć na weekend.

Aktualnie pracuje blisko granicy i pracuje normalnie na etat z 30dniami płatnymi urlopu.
  • Odpowiedz
Aktualnie pracuje blisko granicy i pracuje normalnie na etat z 30dniami płatnymi urlopu.


@Darknes17: Normalnie to jest 26 a nie 30. Ale pelna zgoda ze pracodawca moze sobie wymyslec i 50 dni platnego urlopu. Ale to juz dobra wola pracodawcy

No w 3 firmach tak pracowałem i to standard ze Polacy pracują xtygodni i jadą do polski na tydzień bezplatny bo ludzie mieli po 1200km do rodziny i nie będą jeździć
  • Odpowiedz
Nigdzie nie napisałem o płatnym. To już ty sobie wymyśliłeś kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darknes17:

A system 3/1 oznacza 3 tygodnie pracy, jeden tydzień urlopu


Przepraszam ze urlop odebralem jako platny - mam dla Ciebie oferte. 3/49. Masz 3 tygodnie pracu i 49 tygodni urlopu w roku. Urlopu po Twojemu oczywiscie.

Super oferta co nie?
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? z czym masz problem człowieku? Ze ktoś woli mniej pracować i mniej zarabiać?


@Darknes17: No chyba nie do konca - jakbys nie zrozumial to ja jestem takim kims. zrezygnowalem z delegacji bo mi sie nie chce. A kasa duzo wyzsza.

Problem mam w tym ze napisales urlop. Urlop wiekszosci kojarzy sie z platnym wolnym. Urlop bezplatny to inna dzialka urlopu i zazwyczaj sie pisze ze chodzi o bezplatny. Zeby
  • Odpowiedz