Wpis z mikrobloga

  • 8
1148 + 1 = 1149

Tytuł: Księgi mroku
Autor: J.A. White
Gatunek: literatura dziecięca
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788362965885
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 320
Forma książki: e-book
Tym razem dla odmiany książka z gatunku literatury dziecięcej, w ramach sprawdzenia, czy to może być coś ciekawego dla 10 latka na prezent.

Nasz główny bohater Aleks jest dzieckiem, które nie bardzo potrafi się odnaleźć w szkolnej rzeczywistości. Gdy wszyscy jego koledzy bawią się typowymi zabawkami on ogląda horrory i wymyśla straszne historie, które później zapisuje w zeszytach, które sam nazywa księgami mroku. Pewnego dnia postanawia, że czas skończyć z byciem odludkiem i zacznie od spalenia zeszytów. Wymyka się z mieszkania, w którym mieszka z rodzicami i wsiada do windy, chcąc zjechać do piwnicy i spalić je w piecu. Niestety winda zatrzymuje się na 4 piętrze i nie chce jechać dalej, słyszy dźwięki ze swojego ulubionego filmu grozy i postanawia to sprawdzić, podchodząc do drzwi czuje zapach ulubionych ciasteczek pieczonych przez już nieżyjącą babcię. Gdy przekracza próg mieszkania trafia do innego świata, w którym żyje czarownica, drzwi znikają ze ściany, a on zostaje uwieziony. Po krótkim dialogu Aleks mówi czarownicy, że jego pasją są mroczne opowiadania, a ona postanawia zostawić go przy życiu pod warunkiem, że będzie jej codziennie wymyślał i czytał minimum jedno z nich. Oprócz Aleksa u wiedźmy mieszka również dziewczynka, która zajmuje się domem i "ogrodem" czarownicy.

Cała książka jest pewnym retellingiem historii Jasia i Małgosi z dodatkiem mrocznych opowieści. Czyta się to całkiem nieźle i myślę, że z racji tematyki, pewnie będzie to dobra książka dla młodych nastolatków. Nie jestem specjalistą od literatury dziecięcej, ale mi (staremu chłopowi) się podobało i bawiłem się jak na nastolatka przystało.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
88/128
#bookmeter #legimi #literaturadzieciecabookmeter
ali3en - 1148 + 1 = 1149

Tytuł: Księgi mroku
Autor: J.A. White
Gatunek: literatu...

źródło: comment_164872062710vLVYzoENsNH07d3mFo5m.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz