Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w #trojmiasto ?
#gdansk czy #gdynia ? Zależy mi bardziej na nowszym budownictwie, czyli przynajmniej okolice 2000 roku i w góre oraz żeby było w miare jakoś skomunikowane. Myślę nad 2 pokojowym do 40 metrów najlepiej, bo budżet jednak ograniczony.

Ostatnio widziałem oferty z Gdańska - Jasień. Czy ta dzielnica Gdańska jest dobra?
Jak ktoś zna sie na dzielnicach Gdańska, czy Gdyni to niech wymieni najlepsze na zakup mieszkania. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkanie #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6244bc69e2f26c78f68b60d2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czego wymagasz od lokalizacji? Gdzie będziesz pracować i jak chcesz dojeżdżać? Jak będziesz dojeżdżać do pracy w popularnych lokalizacjach to odrzuciłbym cały Górny Taras. Czyli najlepiej w Gdańsku Wrzeszcz, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Żabianka i ich okolice. Na Gdyni się nie znam dobrze na dzielnicach, ale wszystkie, które są w bliskiej odległości od torów SKM.
  • Odpowiedz
PotężnaLoszka: Słowo klucz - Szadółki. Zachęcam do googlowania, dowiesz się dlaczego na Jasieniu jest tak tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tego powodu zdecydowanie jestem za Gdynią. Gdańsk to jedynie Oliwa / Zabianka / Jelitkowo, tam ten smród aż tak nie dolatuje (czasami czuć).

W Gdyni polecam Orłowo, Redłowo, a taniej może Dąbrowa, Karwiny i Witomino.

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
Polecam Orunię Górną, blisko do centrum i obwodnicy, brak problemów z miejscem do parkowania auta. A są też teraz prawie ukończone nowe bloki, więc stan deweloperski też wchodzi w grę. Spokojne osiedle zamieszkałe przez starsze osoby lub rodziny. Wszystkie sklepy pierwszych potrzeb na osiedlu, po powrocie z pracy nie trzeba nigdzie jechać po zakupy
  • Odpowiedz
Słowo klucz - Szadółki.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ostatnio jak byłem w Gdańsku przez parę tygodni to bardziej waliło na Morenie niż na Jasieniu, a Morena raczej ma dobre wzięcie jak chodzi o mieszkania. Więc prawda leży po środku - przez większość czasu nie śmierdzi pewnie nigdzie, a czasami to śmierdzi w połowie Gdańska. No i Jasień jest spory, można mieszkać prawie przez obwodnicę od Szadółek, a można w okolicy PKM Jasień.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jasień to obszarowo jedna z większy dzielnic miasta. Są tam tereny z zabudową z lat siedemdziesiątych i współczesna, tereny otoczone wiecznym smrodem i zupełnie go pozbawione. Nie wykluczałabym tego miejsca ale na pewno sprawdziła na miejscu lokalizację, dojazd i wpływ Szadółek.

@op komunikacyjnie Gdańsk to jest dziwne miasto. Poza oczywistymi lokalizacjami (przy SKM, na węzłach tramwajowych) dojazd z teoretycznie bliżej położonych miejsc może trwać znacznie dłużej, niż bardziej odległych geograficznie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszędzie w Gdańsku, gdzie w miarę dostępne ceny, to będzie smród. Ja bym nie ryzykowała i wybrała Gdynię. Najtaniej będzie na Obluzu i Pogorzu, ale ciężki dojazd przez Estakadę. Wiczlino już jest drogie w pyte tak samo jak reszta dzielnic. Nie wiem co się porobiło w ostatnie trzy lata...
  • Odpowiedz