Wpis z mikrobloga

Dostałem upomnienie z Urzędu Skarbowego z wezwaniem do zapłacenia PIT 37 za rok 2016 (faktycznie wówczas mogłem czegos niedopłacić) na ok 300 zł. Pieczątka niby przystawiona nie wydrukowana, niby pismo urzędowe, z sygnaturami itp, ale:
Czy w razie niedopłaty nie wzięliby sobie z konta bankowego? (wówczas pracy nie miałem, ale na koncie było sporo)
Równane do prawej (a zawsze nagłówki sa po środku)
Nr konta nie ma na stronie tegoż US (konto z PKO BP) - czyż zaległości nie trzeba wpłacać na mikrorachunek?
Jakieś dziwne treści typu "Co należy zrobić" "Co się stanie, jeśli panie nie zapłaci"
Tabela zrobiona bez sensu - 6 rubryk zrobionych z zasady, żeby nic do nich nie wpisać) (to akurat mozliwe, bo intelektualiści tam nie pracują).

Oszustwo? (znaczy na pewno oszustwo, ale czy legalne, czy ktoś prywatnie pobiera podatki)?

#podatki #urzadskarbowy #oszukujo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@7160 akurat KAS (krajowa administracja skarbowa) potrafiła wysyłać takie maile że to wyglądało na scam. z drugiej strony też były scamowe maile co miały wyglądać na KAS. zadzwoń se do tej skarbówki jutro, to i tak jeszcze kolejne 5 lat mają więc jak coś wisisz to cie dojadą, jeden dzień niczego nie zmieni
  • Odpowiedz
@7160:
Urząd Skarbowy nie ma konta w PKO BP!

Podatki płaci się na osobisty mikrorachunek!

Jeśli podatnik posiada zaległości podatkowe, to ma zablokowaną możliwość płacenia bieżących podatków, bo zawsze świeża wpłata na mikrorachunek będzie zaliczona na poczet najdłużej zalegającego podatku!
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: Ale w upomnieniu podali numer konta, na który mam wpłacić. Bank na ten numer nie chce przelać.
Baby w US nie wiedzą, czy mam przelać na mikrorachunek, czy co - jakis chłop miał oddzwonic ale nie oddzwonił.
  • Odpowiedz
@7160: to fajny masz ten urząd. nie wiem jak ci pomóc. Ktoś sie na tym papierze musiał podpisać, może zadzwoń i powiedz, że po prostu z nim chcesz gadać, on #!$%@? musi wiedzieć gdzie to masz zapłacić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz