Wpis z mikrobloga

#motocykle

Chciałem wymienić płyn hamulcowy na wiosnę i ukręciłem ten zaworek do odpowietrzania przy zacisku xD
Da się z tym coś podziałać czy szykować się na wymianę zacisku? W ogóle to skoro nie wylewa się nim płyn to póki co jeździć można, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@romanowy: ja bym nie ryzykował jazdy z urwanym odpowietrznikiem, bo nigdy nie wiesz, kiedy może puścić i przy hamowaniu możesz się zdziwić. Na yt znajdziesz kilkadziesiąt filmów, jak wykręcić resztki urwanego odpowietrznika. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zarósł, na jakiej wysokość się ukręcił, z jakiego jest materiały itd. często udaje się nawiercić, wydłubać resztki i lekko tylko poprawiać gwint.
@Polczlowiekpolzakolak: jeśli ukręcił, to samym wykrętakiem też nic nie zrobi. Nigdy nie wiesz, jak głęboko się urwał, i czy jak dostanie temperatury i ciśnienia, to nie wywali płynu. Oczywiście każdy robi jak chce, ale ja bym nie ryzykował życia w tak idiotyczny sposób.
Ja bym wykrecil stary odpowietrznik, dobral rozmiar wiekszy i nagwintowal zacisk pod nowy odpowietrznik.


@FFireBlade954: ale po kiego grzyba ma coś nagwintowywac jak już uda mu się wykręcić ten stary? no i jak ty bys sobie nagwintowal tak płytki otwor i przy tym nie zniszczył sobie tego stozka na którym doszczelnia się odpowietrznik? ( ͡º ͜ʖ͡º) już pomijam że tam gwint nie jest standardowy przecież.
@romanowy: Kup wiertła lewoskrętne i spróbuj nawiercić otwór, przy odrobinie szczęścia wyjdzie przy wierceniu. A jeśli nie, to spróbuj nabić w otwór bit torxa i wtedy wykręcić, ja tak kiedyś robiłem xD