Wpis z mikrobloga

no i kolejny już wpis z cyklu "filmowy grip".

fotka z podstawowymi narzędziami każdego gripowca.

- wózek firmy magliner
- apple box (drewniane pudełka)
- szare pudełko z drewnianymi podkładkami pod tory
- poziomica
- sprzęt do czyszczenia
- growler (takie materiałowe coś pod kolana, kiedy DP musi klękać do zdjęc
- sine sidle (taki specjalny worek, wisi na wózku po prawej stronie). często służy jako podkładka pod kamerę, jeśli chcemy ją położyć np na ziemi i zrobić szybkie ujęcie, niewymagające jakiś specjalnych konstrukcji

na wózku macie takie serię "pod" - metalowe wydłużacze podczepiane do ramienia wózka, jeśli chcecie mieć kamerę troszkę wyżej, niż ramie na to pozwala

jeśli jakieś pytania, to śmiało.
proszę pamiętać, że to nie są wszystkie rzeczy, z których korzystam na planie... ot fotka z kilkoma pierdółkami. :)

#filmowygrip
#grip
#film
kai-humai - no i kolejny już wpis z cyklu "filmowy grip".

fotka z podstawowymi nar...

źródło: comment_1648570706hdFgZyhDXlugLu6YGhnRE4.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: nie są aż takie drogie, ale mówimy o cenie £200 za 4 pudełka. niestety, ale należy kupić 2 komplety...
ale jest kilka opcji, które można rozważyć.

ogólnie komplet to 4 boxy:
- full
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kai-humai: wkręć mnie do swojej roboty, praca na planie od strony technicznej to moje marzenie, tylko nie wiem co ja mógłbym tam robić, ale mogę Ci nawet ten wózek pchać. Po prostu nie wiem jak się wkręcić na takie coś ()
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J: a ile masz lat i co chciałbyś robić?

pytam, bo ja jestem wolnym strzelcem i nie mam jak kogoś zatrudnić...
mogę jednak doradzić co i jak, ale musisz wiedzieć dokładnie co konkretnie chciałbyś robić na planie...
nie, że wiesz.. .a coś tam porobie... tylko musisz doskonale wiedzieć co chcesz robić na 10000%. od tego po prostu zależy jaką ścieżkę musisz wybrać, żeby w końcu robić co na serio chcesz.
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J: spoko.
wyjaśniam, dlaczego to takie ważne.
załóżmy, że zdecydowałeś się na pracę kiedyś jako dop.
ścieżka do bycia operatorem jest ogromna.

najlepiej zacząć od wypożyczalni sprzętu filmowego (i mam na myśli graczy typu "arri", "panavision", "panalux"), a nie mini wypożyczalnię sprzętu "wideofilmowanie wojtex sp z
  • Odpowiedz