Wpis z mikrobloga

Przerabiał ktoś z was kurs Springa z JavaStart? Zastanawiam się między nim, a tym i chciałbym zapytać, który będzie lepszy. Osobiście mi się wydaje, że ten z JavaStart jest troszkę bardziej poukładany, no i dają licencję na IntelliJ IDEA na pół roku. Jednak trochę na minus jest to, że jest tylko na rok i trzeba przedłużać.

#java #spring #naukaprogramowania
  • 11
@Tooca_rev 14 dni to chyba trochę za mało na przerobienie całości, tzn. nie wiem jak rozbudowane są lekcje, ale jest trochę poruszonych zagadnień. Chociaż w sumie właśnie ciekawe pytanie
@Eoghan czy te 14 dni jest bez dodatkowych warunków? Czyli przejrzę sobie wszystkie lekcje i uznam że mi nie pasują, bo np. niczego nowego się nie dowiem z tego, to mogę zwrócić, czy wyskoczycie, wtedy, że wszystko zostało przejrzane więc nie ma zwrotu?
@VirtualSlimShady: kurs springa jest na razie głównie w formie tekstowej, ok 30% lekcji ma dodatkowo formę wideo. Przerobienie całości to pewnie ponad 100 godzin, żeby faktycznie zrozumieć, przepisać przykłady. Z ćwiczeniami z wersji standardowej jeszcze więcej. Forma wideo jest generalnie dosyć problematyczna. Przykładowo w przeciągu ostatnich 2 tygodni w spring security zmieniły się dwie rzeczy na tyle istotne, że gdyby tam były już filmy, to musiałbym je nagrywać wszystkie od nowa,
@Eoghan: w sumie bardzo pozytywne podejście, wygląda, że jesteście pewni jakości swojego kursu. Zresztą cena też nie jest jakaś wysoka

@VirtualSlimShady: to jeśli masz tutaj bezwarunkowe 14 dni na zwrot, to w sumie nic nie ryzykujesz, zobaczysz czy Ci podejdzie, a widzę na ich stronie, że kurs był aktualizowany w tym miesiącu, to jest ważne, żeby materiały były faktycznie aktualne, inaczej takie kursy nie mają za dużego sensu.
Ten z