Wpis z mikrobloga

Do czego służy wam #excel w pracy? Jakich programów współgrających z nim używacie?
Piszę pracę dyplomową i zbieram informacje. Nie muszą to być jakieś genialne rozwiązania
  • 10
  • Odpowiedz
@wypokk_: w domu wyliczam sobie budżet. W pracy do niemal wszystkiego. Odziedziczyłem stanowisko po ludziach, którzy jeśli trzeba było stworzyć tabelę (dużą) to robili to w Excelu. Nie wykorzystywali przy tym żadnych opcji Excela. Do tego ewidencja nadgodzin i dni wolnych. Osobiście stworzyłem arkusz (a właściwie arkusze) do ewidencjonowania pobytu żołnierzy na l4, poligonach, przyznanych urlopach nagrodowych.
Jako, że to wojsko to nie mam żadnych programów współpracujących.
  • Odpowiedz
@wypokk_: Excel można wykorzystać w szeroko rozumianej obróbce i prezentacji danych - od pobierania informacji z platform współpracujących (Oracle, SAS, Teradata, SAP itp.), przez ich transformacje (wbudowane Power Query i VBA), do prezentacji w formie tabel (tu przydaje się Power Pivot) czy wykresów. Dodatkowo dzięki zintegrowanemu środowisku VBA w całym pakiecie Office można go wykorzystać do budowania różnorodnych rozwiązań z zakresu RPA (np. obsługa procesów w systemach CRM). Temat - rzeka,
  • Odpowiedz
@wypokk_: używam Excela do rozwiązywania problemów. Jako inżynier często coś liczę to wolę robić to w Excelu niż w kalkulatorze, bo ładniej widać obliczenia i łatwiej zmienić coś w środku.
Albo używam programu do CAD, który wypluwa niezbyt zrozumiałą listę zmian. To sobie kopiuję tabelkę zmian do Excela i Power Query obrabiam tak, żeby mi usunęło nieistotne szczegóły, albo połączyło wspólne zmiany.
Albo jak potrzebuję jakiś wykres na szybko to też
  • Odpowiedz