Wpis z mikrobloga

@que_e: Duza szansa ze jest tak jak @Ramb0o napisal.

Jak na osiedlu masz kilka domkow co maja PV to jak wszystkie zaczna pracowac (sloneczko) napiecie podskoczy. Energetyka jest totalnie nieprzygotowaa na takie sytuacje. A jak napiecie podskoczy to falownik sie wylaczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@que_e: ten wykres z napięciem nic nie mówi bo chodzi o napięcie AC a new DC. Chyba z 10% doby musi być ponad 253v żeby usunęli problem. Zglaszasz, montuja aparaturę pomiarowa i jak zmierza że jest nie tak to naprawiają a jak jest ok to Ty płacisz
  • Odpowiedz
dostawca (tauron) moze cos z tym faktem zrobić? szkoda tej energii normalnie..


@que_e: Popatrz na to w ten sposob. Zgodnie z prawem w sieci nie musi byc sztywno 230V. Jest +/- 10% czyli jak jest napiecie pomiedzy 207V a 253V to energetyka jest "czysta"

"Dopuszczalne odchylenia wynoszą ±10%, czyli od 207 do 253 V dla 95% średnich wartości 10-minutowych okresów ze zbioru tygodniowego, co oznacza, że w ciągu tygodnia 5% średnich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@que_e: mam to co ty. Też tauron. Zgłaszałem. Był pomiar. Oplaty nie naliczyli (od października) dowiedziałem się między czasie że problem jest w starym transformatorze i przeciążonej lokalnej sieci. Domów przybywa, instalacji też a transformator cały czas ten sam. Tauron wie że powinien postawić nowy dodatkowy a stary wymienić ALE po cichu powiedzieli ze nie mają hajsu na inwestycje
  • Odpowiedz
@que_e: zacząłbym od poproszenia ogarniętego elektryka o sprawdzenie instalacji w domu i pomiary na przyłączu w słoneczny dzień.

Źle wykonana instalacja może powodować wysokie napięcie na inwerterze.

Sąsiadom też wyłącza czy tylko tobie?
  • Odpowiedz
@zibizz1: no fakt, jest jak byk napisane o napięciu stałym.. tylko na stronie od pv nie ma informacji jakie jest napięcie zmienne. Pozostaje tylko sprawdzić miernikiem napięcie w gniazdku?
@felipe5: uuuuaaa, u Ciebie to strasznie wygląda.. tyle energii zmarnowanej
  • Odpowiedz
@Mateos2:nie wiem jak z sąsiadami bo sprawdzam to zdalnie rodzicom, ale u wuja i jego znajomych tez się tak dzieje więc u sąsiadów również
@pdpacek: no to pozostaje mi to zgłosić do taurona, niech udokumentują i będzie na przyszłość bo sąsiedzi też będą musieli się zgłosić z tym problemem aby mogli coś z tym zrobić..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@que_e: kupiłem supla mew01 miernik i napircie w ciągu doby wącha się u mnie od 220 do 260V. Nawet w słoneczne bezchmurne dni. Na bazie spadków napięcia mogę wnioskować kiedy sąsiedzi gotują na indukcji ;)
  • Odpowiedz