Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #papiez
#
Pomyślmy o tylu żołnierzach, którzy są wysyłani na front, bardzo młodych, rosyjskich żołnierzach, biedakach.

Nie można się bronić za pomocą siły militarnej. Społeczność lub naród, który chce się bronić siłą, czyni to ze szkodą dla innych społeczności i narodów oraz staje się źródłem niesprawiedliwości, nierówności i przemocy.

Wyobraźcie sobie że oglądacie program publicystyczny i jakiś gość wypala z takim tekstem. Dla mnie to jest skandal największy jaki tylko może być. Papież może obawia się Rosji bo w jednej z ujawnionych tajemnic fatimskich jest mowa o Rosji która albo się ogarnie albo świat zostanie zniszczony. A może to po prostu jego wyrachowana kalkulacja polityczna. A może po prostu nie ogarnia dziadek co się dzieje.
  • 2
@pss8888: Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, to tak właśnie wygląda chrześcijaństwo. Jak cię biją, to nadstaw drugi policzek. Kiedy rzymianie przyszli po Jezusa a jego uczniowie próbowali go bronić, ten zabronił im podnoszenia miecza i uleczył ucho rzymskiego żołnierza. Nie wspominając o całej długiej historii wszelkich męczenników za wiarę, zaczynając od rzymskich aren po różnych misjonarzy. Papaj nie robi nic innego niż po prostu wypowiada się zgodnie z pierwotną doktryną
@asiajasiabasia:

Jak cię biją, to nadstaw drugi policzek

Tylko że tutaj mamy inną sytuację. Papież mówi jak mordują niewinnych to nic nie rób, patrz się i przyglądaj bo jak ujmiesz się za potrzebującymi pomocy to będzie to krzywda dla atakującego.

Jest też takie przykazanie "nie kłam". Papież który nie mówi kto jest napastnikiem narusza to przykazanie.