Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, co do gurwy jest za zwyczaj, że niektórzy rozpisują się z takimi komentarzami w logbooku? Opisana cała pielgrzymka i historie, że "Wraz z janpawel21 oraz karol37 wyruszyliśmy na wycieczkę do Wadowic po lokalne kesze"? Kogo to gurwa obchodzi?

Przecież takie coś zaśmieca sekcję komentarzy, gdzie można znaleźć przydatne info o danym keszu!

#geocaching #opencaching
Pobierz SuperStefan - Mirki drogie, co do gurwy jest za zwyczaj, że niektórzy rozpisują się z...
źródło: comment_1648462232bQdjGK0zZ7joqcF8L2JJLq.jpg
  • 13
@oba-manigger @Jendrej pod tym względem GC ssie. Jakieś chore "achivmenty", powertraile z skrzynkami co 100m wzdłuż drogi, aby staty nabijać.
Rozmywa się cała zabawa w "szukanie skarbów", gdzie równie ważne są miejscowki i towarzystwo przy szukaniu, a nie numerki w statystykach.
@lofix: No bo tak jest. Jak chcą sobie nabijać staty to niech opisują każdego kesza, a nie "Kesze #1-#30 Wzdłuż Wisły znaleźliśmy bez problemu" a w logu cała trasa po kolei napisana, że trzeba później bez sensu przewijać godzinę XD
@oba-manigger: skoro nie jest to zabronione, jest dozwolone. Czy to podoba sie Tobie, czy nie podoba. Niestety.
Znajdują powiedzmy 40 keszy w czasie wędrówki. Nie mają czasu/pomysłu opisać każdego z nich i walą masowe logowanie z jednym opisem.
@SuperStefan: Jest jeden główny powód, o którym już wspomniano - statystyka związana z długością wpisu na project-gc. Niby jest jeszcze druga statystyka, która ma zapobiec takiemu naciąganiu wyniku, czyli "Podobieństwo wpisów", ale mało kto na nią zwraca uwagę.

@lofix, @Jendrej, @oba-manigger: Ogólnie uważam, że samo zwięzłe opisanie całej podróży i umieszczenie tego w logach nie jest złe. Przeciwnie, może być ciekawe i inspirujące dla innych użytkowników, pokazując im,
@Jendrej @Wykopaliskasz
Ja nie neguję tego. Ani nie chwalę, ani nie ganię. Staram się tylko wytłumaczyć dlaczego ludzie tak robią.
Osobiście jestem na nie.
Sam przy takim masowym dodawaniu znalezień loguję hurtowo, ale tylko "stopkę" dwu, trzyliniową. Każda skrzynka ma indywidualny wpis.

Pozdrawiam
@SuperStefan: szukam na #geocaching, a nawet nie wiem, że są jakieś challange z długościami wpisu. Ogólnie jako szukający to często loguję z taką samą treścią jeśli poszukiwania nie były specjalnie ciekawe, jeśli jednak coś się działo to do tego ogólnego opisu wycieczki dodaje również coś o danej skrzynce. Nie rozumiem jednak podawania wszystkich skrzynek jakie się danego dnia odwiedziło.
Z drugiej strony jestem też ownerem i miło przeczytać coś dłuższego