Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 687
#koronawirus

Trochę to zabawne, jeszcze wczoraj maska na mordzie i sapy, że ktoś nie ma maski jadąc autobusem. A teraz ci sami są sami bez masek, co za tępe stworzenia. Wczoraj wirus bardzo groźny, dzisiaj nie istnieje.
  • 52
  • Odpowiedz
Ludzie boją się stygmatyzacji. Jakby teraz sam jechał ktoś jako jedyny w maseczce to będzie wyśmiewany. Z drugiej strony może przyjdzie teraz do nas ta kultura ze wschodu że jak ktoś jest chory, przeziębiony, kaszle to będzie łaził w maseczce by nie rozsiewać zarazków -_-
  • Odpowiedz
@markhausen: Nie przyjdzie, ponieważ przez dwa lata, tak podzielone zostało społeczeństwo, że teraz jak ktoś będzie jako jedyny miałaseczke w autobusie, to będzie #!$%@? covidiota :)
Tak samo jak na początku ludzie myśleli, że osoba bez maski jest zabójca babć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krykoz teoretyczne decyzja dot. obostrzeń powinna być podejmowana na podstawie liczby zakażeń, obciążenia służby zdrowia itd. a nie fakt czy wirus jest groźny czy nie. Nie wiem więc o co ci chodzi. Pretensje do rządu bardziej a nie się ludzi czepiasz
  • Odpowiedz
@krykoz to co proponujesz? Dzisiaj 3/4 nosa odkryte, jutro pod nosem, potem jedna warga, przez tydzień na brodzie, a potem dwa tygodnie obowiązkowo w kieszeni???
  • Odpowiedz
@krykoz:

Trochę to zabawne, jeszcze wczoraj maska na mordzie i sapy, że ktoś nie ma maski jadąc autobusem. A teraz ci sami są sami bez masek


A jak sobie to wyobrażasz xD? Mieli znosić obostrzenia powoli, że np. co druga osoba może nie nosić maski?
  • Odpowiedz
  • 4
@krykoz jestem ciekaw co myślą ludzie robiący mi problem w biedronce i chcący wzywać policję gdy grzecznie odpowiadałem że w maseczki się nie bawię i jeżeli oni lubią to proszę bardzo a jak się boją to niech nie podchodzą, teraz nagle juz wszystko jest git
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krykoz: takie argumentowanie jak Twoje też jest z dupy. Wiadomo ze chodzi o zasady, które dla stada są wazniejsze od logiki. Dlatego stado Cię próbuje temperować jak się nie trzymasz zasad. Nikt nie Twierdzi, że wczoraj wirus był groźny, lecz twierdzą że powinieneś zgodnie z prawem nosić maskę. Tak, idiotyczne, ale w inny sposób niż Ty to widzisz.
  • Odpowiedz