Wpis z mikrobloga

Mieszkał ktoś kiedyś w pokoju na poddaszu? Jedynie z oknem takim tym skośnym na dachu? Przykładowo jak na zdjęciu. W lecie jest tam tak gorąco jak się wydaję czy da się jakoś przeżyć? Pomijając upały kiedy nawet w normalnym pokoju nie da się żyć, te 1-2 tygodnie w lecie bym jakoś przemęczyl ale czy w normalny letni dzień jest to aż tak odczuwalne?
#nieruchomosci oraz #studbaza bo pewnie dużo studentów miało okazję testować takie pokoje
Kormoran123 - Mieszkał ktoś kiedyś w pokoju na poddaszu? Jedynie z oknem takim tym sk...

źródło: comment_1648417834MibaoLoxSfCoCoqdS77SVr.jpg

Pobierz
  • 24
Eh tak myślałem że to tak wygląda :/ a nawet jeśli ta ściana skośna jest tylko na 1/4 pokoju, a reszta sufitu jest normalna, płaska (zdjęcie z posta tylko poglądowe, chodzi mi o inny pokój) to nic to nie zmienia i i tak piekarnik? Czy klima w korytarzu na piętrze by wystarczyła? Wiatrakiem tego nie da się zniwelować? xd wiem że to jest #!$%@? ale szukam jakiegoś powodu że może jednak by
@Kormoran123 zapomnij . Gorąco to z 4 miesiące jak słońce świeci . Brak możliwości przewietrzenia . Blacha będzie oddawała ciepło jeszcze długo po zajściu słońca. Dodatkowe słychać jak deszcz #!$%@?. Dlatego dom tylko z normalnym piętrem i strych
. Poddasze to jest masakra bez klimy .
@Kormoran123: Mieszkałem tak kilka lat. Jest ciepło fest, w dni 30+ stopni wręcz nieznośnie.

ale czy w normalny letni dzień jest to aż tak odczuwalne?

A na takie dni jest częściowe rozwiązanie typu must have - grube/ciemne rolety i zamknięte okno na godziny najwyższych temperatur.
Na plus takich pokoi, że jest jakoś 'przytulnie', przeciwnie niż w piwnicy że tak powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Często dachy/podłogi są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kormoran123: ja mam całe mieszkanie na poddaszu. Dałem 25 cm wełny i jest ok. Mam klimę, ale prawie nie używam. Wystarczą rolety siatkowe na zewnątrz okien w największe upały. Niestety często dają na poddasza niedostateczną izolację.