Wpis z mikrobloga

Tak sie zastanawiam, jak ludzie mogą wytrzymać np 1msc bez #seks czy #masturbacja.
Przecież ja po 2-3 dniach dostaje pie#dolca... Maks wytrzymałem tydzień po czym musiałem wykonać cumshota na #divyzwykopem bo obiecałem sobie #nofap który i tak poszedł w bagno...
Jak spuszczam z kija i np gdzieś idę zaraz "po" np do sklepu to czuje się jak #przegryw jest taka niepewność, chyba że byłem na divach to wtedy czuje się spoko, nawet taki power przychodzi. Ale, kiedy np nie spuszczam ze 3 dni to jestem wqrwiony i myślę tylko o jednym. Co wy na tym #nofapchallenge jakieś tabletki wdupcacie czy jak?

#seks
  • 46
  • Odpowiedz
@Kebab_po_browarze: Niby tak ale, w moim przypadku ciężko jest dłużej wytrzymać niż kilka dni. Stąd pytanie czy osoby które podejmują się nofapa coś biorą czy zwykle zakładają sobie to za cel i trzymają się go jak pies budy.
Mam też wrażenie że osoby które podejmują się nofapa to osoby które nigdy nie bzikały ale może sie mylę? nwm. Ciężko jest mi sobie wyobrazić np 1 msc bez #seks
  • Odpowiedz
@Smietnik112: Wiekszość, tych którzy mąją długie rerkordy(powyżej 3 miesiące braku seksu i masturbacj), nie są ludźmi, kórych można nazwać "zdrowymi", mają obniżone libido, bądź jego brak, bo np. biorą leki SSRI(które wyłączją libido), mają przewlekłe choroby, które powodują, że mają słabe libido, bądź taka ich natura, że mają niskie libido. A tak ogólnie to jest jak ze wszystkim innym, jak z odstawieniem alkoholu u alkoholika, utrzymywaniem diety, itp. nie jest
  • Odpowiedz
@Smietnik112: najtrudniejsze są pierwsze 2 tygodnie. Jak to wytrzymasz, to później już jest dużo łatwiej. Więc te pierwsze 2 tygodnie musisz sie zaprzeć, mocne postawionie, a potem to już jakoś leci.
  • Odpowiedz
@abdiel: ja miewam takie okresy powiedmy tydzień bez fap a jak przyjdzie do polozenia się spać to przed tem rozmyślam o różnych czynnościach seksualnych i wtedy muszę sobie zwalić albo jak jakaś na ulicy zauważe co mi sie spodoba to tak samo w domu już wale albo najmocniejszy efekt jest wtedy jak zdarzy mi się nawiązać rozmowę z jakaś kasjerką i jak jest dla mnie miła, wtedy libido strasznie się
  • Odpowiedz
@Kebab_po_browarze: No tak, a dlaczego myślisz, że do klasztoru mnichów tybetańskich kobiety nie mają wstępu?( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo jest taka wyspa, grecka dla mnichów prawosławnych gdzie kobiety nie mają wstępu.
  • Odpowiedz
@Kebab_po_browarze: > Żeby zawitać na górze Athos nie trzeba posiadać pieniędzy, ani być sławnym - mnisi ugoszczą każdego nie oczekując zapłaty - oczywiście tak długo jak jest się mężczyzną. Kobiety nie tylko nie mają wstępu na samą górę, ale zabrania się im nawet zbliżenia do tej greckiej wyspy na mniej niż 500 metrów. Te ścisłe zasady mają na celu egzekwowanie celibatu wśród mnichów i powstały ponad tysiąc lat temu.
  • Odpowiedz
@Kebab_po_browarze: hmm... raczej nie. Ogólnie to libido jest bardzo złożone i wpływa na nie tak dużo rzeczy, że naprawde bardzo ciężko byłoby powiedzieć co powoduje że jest niskie, bo np. :
- niski testosteron,
- wysoka prolaktyna,
- wysoki estorgen,
- depresja, o której nawet nie wiesz
- niedobór witaminy d, albo innych witamin i minerałów
- itp... itp...
  • Odpowiedz
@abdiel: Jak ja 3 dni wytrzymam to jest dobrze. Ale, pytanie czy nofap w ogóle coś daje?
Bo zakładając że ktoś (jakimś cudem) miesiąc zaliczy a później co? maraton trzepania albo ruchanie wszystkiego co się porusza? bo jeśli tak to taka przerwa 1 miesiąc czy 2 mija się z celem... 2tygodnie to może jeszcze... Chyba że ma to jakiś magiczny wpływ na psychikę (oczywiście pozytywny)
  • Odpowiedz
@tomekx11994: tak samo jak jest żenujące jak alkoholik, się nawali i śpi w rowie, tak samo żenujące jak narkoman, który wynosi z domu rodzinnego meble, aby sprzedać i mieć na towar...
  • Odpowiedz