Wpis z mikrobloga

W tej chwili jest mi wstyd przez straż graniczną. Znana na całym świecie dziennikarka dodała taką relację przekraczając granice polsko-ukraińską.

Zawsze pamiętam że były kolejki na tej granicy ale ludzie uciekają przed wojna, ruch jest ogromny to czemu stanowiska nie są w pełni obsadzone? Jeszcze pojazdy z ludźmi mają szybsza odprawę to co przeżywa transport towarów...

#ukraina #strazgraniczna
Pobierz tomasz-es - W tej chwili jest mi wstyd przez straż graniczną. Znana na całym świecie ...
źródło: comment_1648400043rFqypEO5bM62XWKDOXPWK2.jpg
  • 4
@tomasz-es: Bo tak to zawsze tam działało. Jeśli samolot wyląduje i ludzie muszą czekać 45 minut na odprawę, to od razu masz TVN. Tam od lat stoi się godzinami i w dupie. "To jest granica UE, musimy sprawdzać dokładnie". I masz 2 ludzi, którzy jeszcze sprawdzają w trybie - jeden pracuje, drugi wolne. To jest po prostu kontynuacja tego, co tam jest od zawsze. Tylko teraz ktoś to powoli zauważa.
@tomasz-es: @tomasz-es: @Nemrod: ja podczas odbierania uciekinierów z Kijowa stałem z nimi ponad 12 godzin na granicy... Po ukraińskiej stronie była otwarta jedna budka do kontroli paszportowej... Jeden Parany puszczany kibel dla tysięcy ludzi... To jakaś masakra.. nawet e wiecie jak byłem szczęśliwy gdy wjechałem w końcu na polską stronę - tam od razu wszystko szybko i bez problemu
@Albtraum: No to miałeś szczęście, bo to nie zawsze tak wygląda. Wręcz przeciwnie - od ukraińskiej strony kolejki są, bo nasi nie pracują, tylko się obijają. Ukraińcy zwykle odprawiają wszystkie stojące auta (już stojące w kolejce do Polski), a potem sobie czekasz, aż kiedyś przyjdzie ten zaszczyt bycia obsłużonym przez naszych. I zawsze w tym trybie - paszportowy zabiera dokumenty 2-3 aut, celnik nic nie robi przez 20 minut, a potem