Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, czy ktos z was zastanawial sie albo wrocil z Norwegii do Polski po wielu latach? Mieszkam w Norwegii od 2006 roku i tutaj sie wychowalam. Mam licencjat jako inzynier z norweskiej uczelni oraz prawie 2 lata doswiadczenia pracy w swoim zawodzie i dwa internship z czasow studiow. Czy mam szanse na rynku pracy w Polsce z zagranicznym wyksztalceniem? Czy ewentualni pracodawcy beda chciec bym weryfikowala wyksztalcenie czy nie ma to znaczenia w Polsce? #norwegia #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624072529df1c36994524528
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 27
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moj brat, przyjechał do norwegi w wieku 13 lat, skonczyl studia na uniwersytecie w Trondheim. Do Polski wrocil w 2013. Pracuje z full stack na działalności, ale klientow ma glownie z Norwegi. Za godzine bierze sporo, ale i tak taniej niz norwrski inzynier. W polsce żyje mu się calkiem dobrze.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania jesteś inżynierem ale czego?

Same śmieszki widzę odpowiadają, tylko nie pytałeś czy jest sens wracać więc nie rozumiem tych złotych porad.

Ja się zastanawiam po pół roku i chyba wrócę.
  • Odpowiedz
Czy mam szanse na rynku pracy w Polsce z zagranicznym wyksztalceniem?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, jest to bardzo wartościowe doświadczenie, masz zachodnie nawyki i zachodnią kulturę pracy (mam na myśli specjalistów, nie robotników szeregowych. )

No i pamiętaj że w 99% dyplom zachodniej uczelni > dyplom polskiej uczelni

Nie przejmuj się pitoleniem głupków jak tu źle, to zazwyczaj fani tagu #przegryw itd.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: inzynier czego?
Bo jak produkcji norweskich sledzi, to tutaj raczej pracy nie znajdziesz.
Jak inzynier budownictwa, to bys musiala doczytac przepisy, czy uprawniania do pracy tutaj.
Jak inzynier IT, to wyejbane, bo nikt nie patrzy na to czy masz inzyniera, tylko co umiesz.

To jest punkt wyjscia do dalszej dyskusji. Bo jesli to jakies IT czy inny wyosko potrzebny izynier, to mozesz pracowac w PL z zagraniczna stawka. Wtedy sama
  • Odpowiedz
OP: @shido: @paw39: Dluga historia, ale poprostu nigdy nie czulam sie komfortowo w Norwegii. Mialam 9 lat gdy przeprowadzilam sie tutaj i mimo wszystko nie czulam sie nigdy jak u siebie :) Studiowalam rok zagranica i bylam na wymianie studenckiej. Nigdy nie odzylam i nie czulam sie tak dobrze tak jak podczas dlugiego pobytu zagranica :) Chcialabym sprobowac w Polsce by zobaczyc czy tam poczuje sie jak w domu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mamy na naszym rynku pracy ostry deficyt pracowników, możesz być nawet koniem jak umiesz robić to co robisz znajdziesz robotę. Nikt nie będzie się patrzył na twoje studia, jak masz kwalifikacje doświadczenie to będą się o Ciebie zabijać. Możesz już z zagranicy rozsyłać CV i sprawdzić czy masz branie, powodzenia.
  • Odpowiedz