Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#ukraina wczoraj byłem na Medyce. Spędziłem 8h w kolejce żeby przejść z UA do PL razem z wszystkimi uciekającymi ludźmi, dramat to nie do opisania.
Po pierwsze momentalnie różnica jak wchodzisz na ua i od razu każdy celnik czy urzędnik z kałachem.
Masa rodzin ukraińskich siedzi w hotelach na granicy ua żeby w razie czego chociaż kobieta z dzieckiem miała blisko do ucieczki, autobusy, sklepy hotele wszystko pracuje blisko polskiej strony.
Drugi aspekt sama kolejka po stronie ua straszny widok. Kobiety z małymi dziećmi owiniętymi wokół siebie stojącymi na mrozie 10 godzin, emeryci którzy dobytek całego życia zapakowali w torbę i plecak. Ludzie którzy mieli pół twarzy zszyte bo dostali odłamkami. Ogólnie pomoc humanitarna po stronie ua gdzie najwięcej osób czeka jest średnia.
Półksiężyc i kilka innych jak żydowska organizacja bardzo mocno pomagają ale najwięcej jest tych szmat jechowych. Młoda dziewczyny z eu potrafiły krzyczeć do osoby co się zapakowała w jedną walizkę że Bóg ją kocha i ta sytuacja daje nowe szanse, a jedyne co rozdawali to ich książki zamiast jedzenia czy wody do tego zajmowali ławki na których mogły osoby starsze się usiąść. Ogólnie granice puszczają sprawnie po prostu za dużo osób próbuje wejść, jedynie co miałem nie przyjemna sytuację na powrocie do pl gdzie celniczka zaczęła krzyczeć na matke z 10 letnim chłopcem i psem zapakowanymi w jedną walizkę że jak mogli uciekać przed wojna z kraju i nie zabrać żadnych papierów od psa gdzie tłumaczenia że uciekali z Zaporoża a przecież poszła komunikacja że polska przyjmuje z zwierzętami bez dokumentów też uchodźców nie pomagało ale w końcu ich puścili. No i oczywiście ja jako jedyny Polak tego dnia który próbował wejść do pl zostałem #!$%@? dlaczego nie mam szczepionki na covid także miło. Po stronie pl czujesz się jak na jakiś targach gdzie każdy chce coś ci wcisnąć. Namiot za namiotem organizacja za organizacją tu masz psa to weź 4 smycze, kocyk, karmę nawet z 2 transportery, na tłumaczenie że nie chce zostawcie to dla prawdziwych uchodźców to Laska mi mówi że mam brać bo mało kto przechodzi z psem
A oni muszą to co mają rozdać żeby dostać nowe, w międzyczasie 3 osoby chcą ci wcisnąć jakieś pieluchy, pizzę czy coś innego. Ja rozumiem że każdy chce pomóc a do tego pół świata się zjechało na medyce by pomagać ale wszystko z zdrowym rozsądkiem powinno działać.
źródło: comment_16483796596bJnJ6EbPJBHTLluzVCywT.jpg
  • 2
@matryja: Ja ostatnio spędziłem tydzień w Zosinie i po polskiej stronie pomoc wygląda bardziej cywilizowanie.Jak wygrałem się po dwie osoby z pod przejścia na Ukrainie.Nikt się mnie nie pytał o szczepienia po Polskiej stronie xD